gapbook

چطور در خواب هم پول دربیاورم؟

درآمد passive چیست؟

  درآمد passive ، به عنوان درآمدی تعریف می‌شود که برای ایجاد و نگهداری به حداقل کار نیاز دارد و از جایی غیر از یک کارفرمای سنتی به دست می‌آید.

اگرچه از “درآمد passive ” به عنوان پول آسان یاد می شود، بیشتر ایده های موفقِ درآمد passive  نتیجه کار سخت است: ایجاد مخاطب، بهینه سازی تبلیغات پولی، و ارائه یک تجربه عالی و یک محصول برتر.

  با این حال، به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار فعلی یا مشتاق، از صرف زمان برای انجام همه این کارها نمی‌ترسید و ممکن است هر سه مورد را قبلاً از چک لیست خود خط زده باشید.

  جریان‌های درآمد passive  می‌تواند ناشی از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یا املاک، فروش محصولات آنلاین، انتشار دوره‌های آنلاین یا سایر چالش‌های جانبی باشد که فرد نیازی به مشارکت فعال در آنها ندارد.

  برخلاف درآمد فعال، درآمد passive  اغلب به طور خودکار ایجاد می شود و درآمد باقیمانده را با حداقل زمان و تلاش فراهم می کند.  این می تواند امور مالی شخصی شما را بهبود بخشد و به شما آزادی زمان بدهد.  عدم نیاز به معاوضه زمان خود با پول می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد و جریان نقدی اضافی می تواند باعث شود که نسبت به آینده مالی خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

  افزودن جریان‌های درآمد passive  به زندگی‌تان می‌تواند آزادی، انعطاف‌پذیری و پول بیشتری به شما بدهد.  در این مقاله، 30 راهکار برای ایجاد درآمد passive  با مثال ها و نکاتی برای اینکه بتوانید از امروز شروع کنید را با هم بررسی میکنیم.

 30 ایده درآمد passive :

 1. یک فروشگاه دراپ شیپینگ راه اندازی کنید
 2. یک فروشگاه چاپ درخواستی ایجاد کنید
 3. محصولات دیجیتال بفروشید
 4. دوره های آنلاین آموزش دهید.
 5. بلاگر شوید
 6. اجناس دست ساز بفروشید.
 7. یک تجارت بازاریابی وابسته را راه اندازی کنید
 8. عکس های Stock را آنلاین بفروشید
 9. یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید
 10. ملک اجاره ای بخرید
 11. در بورس سرمایه گذاری کنید
 12. اتاق اضافی خود را اجاره دهید
 13. ماشین خود را اجاره دهید
 14. به همتایان خود پول قرض دهید
 15. هنگام خرید آنلاین کسب درآمد کنید
 16. وب سایت بخرید و بفروشید
 17. یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید
 18. در REIT سرمایه گذاری کنید
 19. ارزهای رمزنگاری شده را به اشتراک بگذارید
 20. فروش طرح ها به صورت آنلاین
 21. در مشاغل سرمایه گذاری کنید
 22. اجاره فضای بلااستفاده
 23. فروش NFT
 24. آگهی شغلی ایجاد کنید
 25. برنامه های بدون کد ایجاد کنید
 26. یک راهنمای دیجیتال بنویسید
 27. از طریق اختراعات حق امتیاز کسب کنید
 28. کتاب صوتی ضبط کنید.
 29. روی دستگاه های خرید خودکار کالا سرمایه گذاری کنید
 30. اسپردشیت بسازید و بفروشید.
 1. دراپ شیپینگ یکی از بهترین ایده‌های درآمد passive برای کسب درآمد از هر کجا که هستید است، حتی اگر جریان نقدی زیادی برای شروع نداشته باشید. برخی از دراپ شیپرها گزارش می دهند که درآمدی بالغ بر صد هزار دلار در سال دارند. با این حال، دراپ شیپینگ یک طرح پولدار شدن سریع نیست، زیرا برای ایجاد درآمد نیاز به سرمایه گذاری اولیه ی زمان دارد. مدل کسب و کار دراپ شیپینگ شامل ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک است که در آن مشتریان محصولات را جستجو و خریداری می کنند. چیزی که در مورد دراپ شیپینگ جالب است این است که شما مجبور نیستید محصولاتی را که می فروشید ببینید یا به صورت فیزیکی مدیریت کنید.

با دراپ شیپینگ، تامین‌کننده شما همه چیز را از تولید گرفته تا بسته‌بندی و تکمیل انجام می‌دهد.  و از آنجایی که نیازی به ارسال پول برای تامین کننده خود تا زمانی که مشتریان شما پرداخت نکنند، ندارید، این کسب و کار با درآمد passive ، ریسک نقدی محدودی دارد.

ریسک دیگری که از آن اجتناب میکنید، سرمایه گذاری در محصولی است که بازار ندارد.  می توانید از پلتفرمی مانند DSers برای یافتن محصولات پرطرفدار در جایگاه های مختلف برای فروش در فروشگاه خود استفاده کنید.

  بسته به محصولی که انتخاب می‌کنید و قیمت‌گذاری‌تان، می‌توانید درآمد passive  کاملی کسب کنید و یاد بگیرید که چگونه یک تجارت الکترونیکی را اداره کنید.

 1. اگر هنرمند، طراح یا کارآفرین هستید، چاپ درخواستی می تواند یک جریان درآمد سودآور باشد و از خلاقیت شما درآمدزایی کند. این شامل کار با تامین کنندگان برای سفارشی کردن محصولات دارای برچسب سفید مانند تی شرت، پوستر، کوله پشتی یا کتاب و فروش آنها بر اساس هر سفارش است. (محصول دارای برچسب سفید محصول یا خدماتی است که توسط یک شرکت تولیدکننده تولید می‌شود و سایر شرکت‌ها آن را تغییر نام می‌دهند تا به نظر برسد گویی آن را ساخته‌اند.)

 مشابه  دراپ شیپینگ، شما فقط پس از فروش، قیمت آن محصول را پرداخت می کنید.  نیازی به خرید عمده یا موجودی نیست.  فروشگاه های چاپ درخواستی، یک جریان درآمد passive  خوب هستند زیرا:

 • شما می توانید محصولات را به سرعت ایجاد کنید و در عرض چند دقیقه آنها را برای فروش قرار دهید.
 • حمل و نقل و انجام کار ها توسط تامین کننده شما انجام می شود.
 • هنگامی که فروشگاه شما راه اندازی شد، می توانید بسیاری از فرآیندهای بازاریابی و فروش را خودکار کنید.
 1. محصولات دیجیتال، دارایی ها یا قطعاتی هستند که مصرف کنندگان رسانه نمی توانند به صورت فیزیکی آنها را لمس کنند. اینها شامل فایل‌های قابل دانلود یا پخش مانند کتاب‌ها، قالب‌ها، افزونه‌ها یا فایل‌های   PDF  است.

 محصولات دیجیتالی، منابع درآمد passive  عالی هستند زیرا دارای حاشیه سود بالایی اند.  شما فقط یک بار باید دارایی را بسازید و می توانید آن را به طور مکرر از طریق تجارت آنلاین خود بفروشید.  ذخیره یا موجودی مورد نیاز نیست.

 شما می توانید به تعداد دلخواه محصولات دیجیتالی بفروشید.  بسیاری از سازندگان با فروش کیت‌ها، فایل‌های قابل چاپ، فایل‌های صوتی و سایر موادی که حرفه‌ای‌ها می‌توانند از آنها استفاده کنند، درآمد passive  از دارایی‌های دیجیتال را افزایش می‌دهند.  به عنوان مثال، کیت های UX، پرسونا، فلوچارت ها و وایرفریم ها را برای کمک به فرآیند طراحی می فروشند.

 این برند محصولات خود را به بیش از 10000 مشتری در بیش از 100 کشور فروخته است و امروزه به فروش آنلاین این محصولات پرسود ادامه می‌دهد و پتانسیل این استراتژی درآمد passive  را نشان می‌دهد.

 1. فروش دوره‌ها به صورت آنلاین برای مربیان آسان‌تر از همیشه شده است. چه در مورد بازاریابی، چه تصویرسازی یا کارآفرینی باشد، می‌توانید دوره‌های از پیش ضبط‌شده ایجاد کنید و با محدودیت‌های کمی شروع به فروش کنید.  مشابه محصولات دیجیتالی، می‌توانید دوره‌های آنلاین را به طور مکرر بدون داشتن موجودی یا سهام بفروشید و درآمد passive  ایجاد کنید.

 آموزش آنلاین نیاز به سرمایه گذاری اولیه در زمان دارد.  شما باید دوره خود را مشخص کنید، آن را ضبط کنید، و دارایی های قابل دانلودی مانند الگوهایی را ایجاد کنید تا دانش آموزان با آنها یاد بگیرند.

 به عنوان مثال، یگی ساریان، بنیانگذار Yegi Beauty را در نظر بگیرید.  او پس از ایجاد یک برند زیبایی آنلاین برای فروش محصولات اکستنشن مژه، یک شعبه آموزشی به نام آکادمی یگی ایجاد کرد.  کلاس های مژه او به کارآفرینان در سراسر جهان کمک می کند تا حرفه زیبایی خود را شروع کنند.

 از آنجایی که دوره آنلاین شما زودتر از موعد ثبت می‌شود، می‌توانید آن را کوتاه، طولانی یا ویرایش کنید تا در طیف وسیعی از اندازه‌های کلاس و سطوح تجربه اعمال شود و جریان‌های درآمد passive  خود را گسترش دهید.  می‌توانید دوره‌های کاملاً قابل دانلودی ایجاد کنید که دانش‌آموزان بتوانند با سرعتِ خودشان آن‌ها را تمام کنند، یا از نرم‌افزاری برای انتشار خودکار سخنرانی‌ها و مطالب در فواصل زمانی منظم استفاده کنید.

 از هر طرف که به آن نگاه کنید، آموزش یک دوره آنلاین راهی عالی برای ایجاد درآمد passive  با هزینه راه اندازی کم، به غیر از سرمایه گذاری زمان است.

 1. راه اندازی یک وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری چالش برانگیز باشد، اما مدل کسب و کار وبلاگ نویسی تنها به عنوان یک جریان درآمد passive موفق تر می شود. برای کسب درآمد آنلاین دیگر نیازی نیست که یک سلبریتی اینترنتی باشید.  تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخاطب خود را در یک یا دو پلتفرم پیدا کنید، سپس آنها را به وب سایت خود بفرستید.

 ساختن وبلاگ کمی زمان می برد.  اما اگر محتوای باکیفیتی ایجاد کنید و آن را از طریق پلتفرم‌های خود تبلیغ کنید، به اندازه کافی مخاطب ایجاد خواهید کرد که جریان درآمد قابل توجهی ایجاد کند.

شما می توانید از طریق وبلاگ نویسی درآمد passive ی کسب کنید:

 •  فروش محصولات وابسته
 • ایجاد پست های اسپانسری
 • فروش محصولات خودتان
 • اجرای تبلیغات از طریق Google AdSense

 بهترین قسمت این کار کجاست؟  برای راه اندازی وبلاگ به هیچ گونه مهارت طراحی یا کدنویسی نیاز ندارید.  با یک سیستم مدیریت محتوا و سرویس میزبانی ، می توانید یک وبلاگ را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

 شما باید برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی سئو و تولید و تبلیغ محتوا وقت بگذارید، اما بدانید که تلاش‌های شما پاداش خواهد داشت: بازده این سرمایه‌گذاری‌های درآمد passive  بسته به نحوه درآمدزایی وبلاگ شما، می‌تواند بیش از 30000 دلار در ماه باشد.

 1. هرگز زمان بهتری برای فروش آنلاین چیزها وجود نداشته است. با بیش از 4.6 میلیارد نفر که به اینترنت متصل هستند، فرصت ایجاد و توسعه یک تجارت آنلاین بسیار زیاد است.

 صدها سایت آنلاین وجود دارد که می توانید در آنها بفروشید.  برخی دارای جایگاه‌های خاصی هستند، مانند بازی‌های ویدیویی یا کالاهای دست ساز، در حالی که برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند هر آنچه را که می‌خواهید بفروشید.

 برخی از سایت های محبوب فروش آنلاین عبارتند از:

 •  آمازوk
 • eBay
 • روبی لین
 • AliExpress

 سرمایه گذاری اولیه دو برابر است.  برای ساختن و فروش کالاهای DIY مانند سفال یا لباس، باید روی مواد و زمان سرمایه گذاری کنید. شما همچنین می خواهید یک فروشگاه آنلاین برای نگهداری محصولات خود ایجاد کنید.

طبق تحقیقات ما، 10 محصولی که مصرف کنندگان پس از همه گیری کرونا  قصد خرید دارند شامل موارد زیر است:

 1. لباس و وسایل کودک 2. کلاس های مجازی 3. تجهیزات ورزشی 4. مواد تمیز کننده 5. محصولات زیبایی 6. محصولات بهداشت شخصی 7. مواد خوراکی مصرفی 8. لباس های ورزشی 9. زیورآلات 10. لوازم حیوان خانگی

فروش از فروشگاه خودتان میزان هزینه هایی را که در هر فروش می پردازید کاهش می دهد، به علاوه، می توانید یک برند برای خود ایجاد کنید.  مزایای ایجاد یک برند این است که در طول زمان با افزایش مخاطب و ارتباط با مشتریان حفظ میشود.  این به شما کمک می کند در طول زمان بیشتر بفروشید و آنلاین درآمد کسب کنید.

 1. بازاریابی وابسته شامل توصیه یک محصول یا خدمات به مخاطبان است. این یک منبع عالی برای درآمد passive است زیرا هر زمان که شخصی از پیوند و لینک ارجاع شما برای خرید محصول یا خدمات توصیه شده استفاده می کند، کمیسیون دریافت می کنید.

 کارآفرینان آنلاین به چند دلیلِ کلیدی به بازاریابان وابسته تبدیل می شوند:

 • اجرای آن آسان است. شما فقط جنبه بازاریابی را کنترل می کنید.  این برند محصولات را توسعه می دهد و سفارشات را انجام می دهد.
 • کم خطر است، هیچ هزینه ای برای پیوستن به یک برنامه وابسته وجود ندارد.  شما می توانید سودهای ثابت شده را بدون هیچ گونه سرمایه گذاری مالی اولیه بفروشید.  شما باید برای ایجاد منابع ترافیک وقت بگذارید تا افراد بیشتری روی لینکهای شما کلیک کنند.  پس از تنظیم، می توانید از طریق کمیسیون درآمد نسبتاً منفعل کسب کنید.
 • مقیاس پذیر است.  بازاریابان وابسته معمولاً کمک اضافی نمی گیرند.  شما می توانید محصولات جدید را به مخاطبان معرفی کنید و کمپین ایجاد کنید در حالی که کار گذشته شما در پس زمینه پول در می آورد.

 کسب درآمد از طریق بازاریابی وابسته می تواند راهی مفید برای افزودن جریان های درآمدی جدید به کسب و کار شما باشد.  هزینه ای که میپردازید، زمان شماست.  هنگامی که زمان سرمایه گذاری شد، می توانید به طور مداوم از درآمد بهره مند شوید.

 1. برخلاف بسیاری از ایده‌های درآمد passive دیگر در این لیست، عکاسی یک تجارت مبتنی بر خدمات است، که معمولاً به این معنی است که شما برای زمان خود پول دریافت می‌کنید. شما باید در یک رویداد یا عکاسی باشید تا با عکاسی پول در بیاورید، که حتی اگر خیلی پول در می آورید، ممکن است بعد از مدتی خسته کننده باشد.

 با این حال، اگر یک عکاس تمام وقت هستید یا یک دوربین خوب دارید، می‌توانید با فروش آنلاین عکس‌ها، درآمد passive ی از عکاسی کسب کنید.  سایت‌های عکس استاک مانند  Pexels، Shutterstock، و سایر خانه‌های رسانه آنلاین برای عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت به شما پول می دهند.

غیر از دوربین و لپ‌تاپ شما ، به هیچ موجودی دیگری  نیازی نیست.  این وب‌سایت‌ها بازاریابی را برای شما انجام می‌دهند، بنابراین هنگامی که عکس‌های خود را روی پلتفرم بارگذاری می‌کنید، کار خود را به آنجا رسانده و فروش آن برای شما انجام می‌شود.

 1. یک میلیون دلار: این درآمد “راک” (دواین جانسون) به ازای هر پست اینستاگرامش است! در حالی که ممکن است شکمِ عضلانی یا بیش از 200 میلیون دنبال کننده نداشته باشید، هنوز هم می توانید به عنوان یک تأثیرگذار در اینستاگرام درآمد ماهانه داشته باشید.

 برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام – کسی که می تواند تصمیماتِ خرید شخص دیگری را تحت تاثیر قرار دهد – باید جامعه ای از افرادی بسازید که از موضوعات مشابه لذت می برند.

 آیا شما از طرفداران کُمیک هستید؟  می‌توانید یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کنید و به طور مداوم در مورد آخرین برنامه های Marvel و DC پست بگذارید.  اگر علاقه شما به ورزش، غواصی، دکوراسیون منزل یا حتی فرهنگ عمومی باشد، همین امر صدق می کند.

 می‌توانید با کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک شریک شوید تا محصولات آن‌ها را برای دنبال‌کنندگان خود تبلیغ کنید.  یا می توانید از طریق فروش کالای خود کسب درآمد کنید.

 1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از قدیمی ترین راه ها برای ایجاد ثروت بلندمدت به طور کلی و درآمد passive به طور خاص است.

 اگر پول کافی دارید، می توانید ساختمان های آپارتمانی یا شکل دیگری از املاک و مستغلات بخرید و آنها را برای درآمد اجاره اجاره دهید.  اما از آنجایی که شغل صاحبخانه بودن بسیار فعال است، می توانید مدیران املاک را برای مدیریت مستاجران، نگهداری املاک و دریافت پرداخت های ماهانه یا اجاره استخدام کنید. با افزایش بازار مسکن، املاک شما افزایش می یابد. و در صورت فروش آینده، سود شما افزایش می یابد.

ترجمه و جمع‌آوری مطالب: مهشاد شرع الاسلام

منابع: shopify.com/ forbes advisor

چطور در خواب هم پول دربیاورم؟

درآمد passive چیست؟

  درآمد passive ، به عنوان درآمدی تعریف می‌شود که برای ایجاد و نگهداری به حداقل کار نیاز دارد و از جایی غیر از یک کارفرمای سنتی به دست می‌آید.

اگرچه از “درآمد passive ” به عنوان پول آسان یاد می شود، بیشتر ایده های موفقِ درآمد passive  نتیجه کار سخت است: ایجاد مخاطب، بهینه سازی تبلیغات پولی، و ارائه یک تجربه عالی و یک محصول برتر.

  با این حال، به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار فعلی یا مشتاق، از صرف زمان برای انجام همه این کارها نمی‌ترسید و ممکن است هر سه مورد را قبلاً از چک لیست خود خط زده باشید.

  جریان‌های درآمد passive  می‌تواند ناشی از سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک یا املاک، فروش محصولات آنلاین، انتشار دوره‌های آنلاین یا سایر چالش‌های جانبی باشد که فرد نیازی به مشارکت فعال در آنها ندارد.

  برخلاف درآمد فعال، درآمد passive  اغلب به طور خودکار ایجاد می شود و درآمد باقیمانده را با حداقل زمان و تلاش فراهم می کند.  این می تواند امور مالی شخصی شما را بهبود بخشد و به شما آزادی زمان بدهد.  عدم نیاز به معاوضه زمان خود با پول می تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد و جریان نقدی اضافی می تواند باعث شود که نسبت به آینده مالی خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

  افزودن جریان‌های درآمد passive  به زندگی‌تان می‌تواند آزادی، انعطاف‌پذیری و پول بیشتری به شما بدهد.  در این مقاله، 30 راهکار برای ایجاد درآمد passive  با مثال ها و نکاتی برای اینکه بتوانید از امروز شروع کنید را با هم بررسی میکنیم.

 30 ایده درآمد passive :

 1. یک فروشگاه دراپ شیپینگ راه اندازی کنید
 2. یک فروشگاه چاپ درخواستی ایجاد کنید
 3. محصولات دیجیتال بفروشید
 4. دوره های آنلاین آموزش دهید.
 5. بلاگر شوید
 6. اجناس دست ساز بفروشید.
 7. یک تجارت بازاریابی وابسته را راه اندازی کنید
 8. عکس های Stock را آنلاین بفروشید
 9. یک اینفلوئنسر اینستاگرام شوید
 10. ملک اجاره ای بخرید
 11. در بورس سرمایه گذاری کنید
 12. اتاق اضافی خود را اجاره دهید
 13. ماشین خود را اجاره دهید
 14. به همتایان خود پول قرض دهید
 15. هنگام خرید آنلاین کسب درآمد کنید
 16. وب سایت بخرید و بفروشید
 17. یک کانال یوتیوب راه اندازی کنید
 18. در REIT سرمایه گذاری کنید
 19. ارزهای رمزنگاری شده را به اشتراک بگذارید
 20. فروش طرح ها به صورت آنلاین
 21. در مشاغل سرمایه گذاری کنید
 22. اجاره فضای بلااستفاده
 23. فروش NFT
 24. آگهی شغلی ایجاد کنید
 25. برنامه های بدون کد ایجاد کنید
 26. یک راهنمای دیجیتال بنویسید
 27. از طریق اختراعات حق امتیاز کسب کنید
 28. کتاب صوتی ضبط کنید.
 29. روی دستگاه های خرید خودکار کالا سرمایه گذاری کنید
 30. اسپردشیت بسازید و بفروشید.
 1. دراپ شیپینگ یکی از بهترین ایده‌های درآمد passive برای کسب درآمد از هر کجا که هستید است، حتی اگر جریان نقدی زیادی برای شروع نداشته باشید. برخی از دراپ شیپرها گزارش می دهند که درآمدی بالغ بر صد هزار دلار در سال دارند. با این حال، دراپ شیپینگ یک طرح پولدار شدن سریع نیست، زیرا برای ایجاد درآمد نیاز به سرمایه گذاری اولیه ی زمان دارد. مدل کسب و کار دراپ شیپینگ شامل ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک است که در آن مشتریان محصولات را جستجو و خریداری می کنند. چیزی که در مورد دراپ شیپینگ جالب است این است که شما مجبور نیستید محصولاتی را که می فروشید ببینید یا به صورت فیزیکی مدیریت کنید.

با دراپ شیپینگ، تامین‌کننده شما همه چیز را از تولید گرفته تا بسته‌بندی و تکمیل انجام می‌دهد.  و از آنجایی که نیازی به ارسال پول برای تامین کننده خود تا زمانی که مشتریان شما پرداخت نکنند، ندارید، این کسب و کار با درآمد passive ، ریسک نقدی محدودی دارد.

ریسک دیگری که از آن اجتناب میکنید، سرمایه گذاری در محصولی است که بازار ندارد.  می توانید از پلتفرمی مانند DSers برای یافتن محصولات پرطرفدار در جایگاه های مختلف برای فروش در فروشگاه خود استفاده کنید.

  بسته به محصولی که انتخاب می‌کنید و قیمت‌گذاری‌تان، می‌توانید درآمد passive  کاملی کسب کنید و یاد بگیرید که چگونه یک تجارت الکترونیکی را اداره کنید.

 1. اگر هنرمند، طراح یا کارآفرین هستید، چاپ درخواستی می تواند یک جریان درآمد سودآور باشد و از خلاقیت شما درآمدزایی کند. این شامل کار با تامین کنندگان برای سفارشی کردن محصولات دارای برچسب سفید مانند تی شرت، پوستر، کوله پشتی یا کتاب و فروش آنها بر اساس هر سفارش است. (محصول دارای برچسب سفید محصول یا خدماتی است که توسط یک شرکت تولیدکننده تولید می‌شود و سایر شرکت‌ها آن را تغییر نام می‌دهند تا به نظر برسد گویی آن را ساخته‌اند.)

 مشابه  دراپ شیپینگ، شما فقط پس از فروش، قیمت آن محصول را پرداخت می کنید.  نیازی به خرید عمده یا موجودی نیست.  فروشگاه های چاپ درخواستی، یک جریان درآمد passive  خوب هستند زیرا:

 • شما می توانید محصولات را به سرعت ایجاد کنید و در عرض چند دقیقه آنها را برای فروش قرار دهید.
 • حمل و نقل و انجام کار ها توسط تامین کننده شما انجام می شود.
 • هنگامی که فروشگاه شما راه اندازی شد، می توانید بسیاری از فرآیندهای بازاریابی و فروش را خودکار کنید.
 1. محصولات دیجیتال، دارایی ها یا قطعاتی هستند که مصرف کنندگان رسانه نمی توانند به صورت فیزیکی آنها را لمس کنند. اینها شامل فایل‌های قابل دانلود یا پخش مانند کتاب‌ها، قالب‌ها، افزونه‌ها یا فایل‌های   PDF  است.

 محصولات دیجیتالی، منابع درآمد passive  عالی هستند زیرا دارای حاشیه سود بالایی اند.  شما فقط یک بار باید دارایی را بسازید و می توانید آن را به طور مکرر از طریق تجارت آنلاین خود بفروشید.  ذخیره یا موجودی مورد نیاز نیست.

 شما می توانید به تعداد دلخواه محصولات دیجیتالی بفروشید.  بسیاری از سازندگان با فروش کیت‌ها، فایل‌های قابل چاپ، فایل‌های صوتی و سایر موادی که حرفه‌ای‌ها می‌توانند از آنها استفاده کنند، درآمد passive  از دارایی‌های دیجیتال را افزایش می‌دهند.  به عنوان مثال، کیت های UX، پرسونا، فلوچارت ها و وایرفریم ها را برای کمک به فرآیند طراحی می فروشند.

 این برند محصولات خود را به بیش از 10000 مشتری در بیش از 100 کشور فروخته است و امروزه به فروش آنلاین این محصولات پرسود ادامه می‌دهد و پتانسیل این استراتژی درآمد passive  را نشان می‌دهد.

 1. فروش دوره‌ها به صورت آنلاین برای مربیان آسان‌تر از همیشه شده است. چه در مورد بازاریابی، چه تصویرسازی یا کارآفرینی باشد، می‌توانید دوره‌های از پیش ضبط‌شده ایجاد کنید و با محدودیت‌های کمی شروع به فروش کنید.  مشابه محصولات دیجیتالی، می‌توانید دوره‌های آنلاین را به طور مکرر بدون داشتن موجودی یا سهام بفروشید و درآمد passive  ایجاد کنید.

 آموزش آنلاین نیاز به سرمایه گذاری اولیه در زمان دارد.  شما باید دوره خود را مشخص کنید، آن را ضبط کنید، و دارایی های قابل دانلودی مانند الگوهایی را ایجاد کنید تا دانش آموزان با آنها یاد بگیرند.

 به عنوان مثال، یگی ساریان، بنیانگذار Yegi Beauty را در نظر بگیرید.  او پس از ایجاد یک برند زیبایی آنلاین برای فروش محصولات اکستنشن مژه، یک شعبه آموزشی به نام آکادمی یگی ایجاد کرد.  کلاس های مژه او به کارآفرینان در سراسر جهان کمک می کند تا حرفه زیبایی خود را شروع کنند.

 از آنجایی که دوره آنلاین شما زودتر از موعد ثبت می‌شود، می‌توانید آن را کوتاه، طولانی یا ویرایش کنید تا در طیف وسیعی از اندازه‌های کلاس و سطوح تجربه اعمال شود و جریان‌های درآمد passive  خود را گسترش دهید.  می‌توانید دوره‌های کاملاً قابل دانلودی ایجاد کنید که دانش‌آموزان بتوانند با سرعتِ خودشان آن‌ها را تمام کنند، یا از نرم‌افزاری برای انتشار خودکار سخنرانی‌ها و مطالب در فواصل زمانی منظم استفاده کنید.

 از هر طرف که به آن نگاه کنید، آموزش یک دوره آنلاین راهی عالی برای ایجاد درآمد passive  با هزینه راه اندازی کم، به غیر از سرمایه گذاری زمان است.

 1. راه اندازی یک وبلاگ می تواند یک سرمایه گذاری چالش برانگیز باشد، اما مدل کسب و کار وبلاگ نویسی تنها به عنوان یک جریان درآمد passive موفق تر می شود. برای کسب درآمد آنلاین دیگر نیازی نیست که یک سلبریتی اینترنتی باشید.  تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخاطب خود را در یک یا دو پلتفرم پیدا کنید، سپس آنها را به وب سایت خود بفرستید.

 ساختن وبلاگ کمی زمان می برد.  اما اگر محتوای باکیفیتی ایجاد کنید و آن را از طریق پلتفرم‌های خود تبلیغ کنید، به اندازه کافی مخاطب ایجاد خواهید کرد که جریان درآمد قابل توجهی ایجاد کند.

شما می توانید از طریق وبلاگ نویسی درآمد passive ی کسب کنید:

 •  فروش محصولات وابسته
 • ایجاد پست های اسپانسری
 • فروش محصولات خودتان
 • اجرای تبلیغات از طریق Google AdSense

 بهترین قسمت این کار کجاست؟  برای راه اندازی وبلاگ به هیچ گونه مهارت طراحی یا کدنویسی نیاز ندارید.  با یک سیستم مدیریت محتوا و سرویس میزبانی ، می توانید یک وبلاگ را در کمترین زمان راه اندازی کنید.

 شما باید برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی سئو و تولید و تبلیغ محتوا وقت بگذارید، اما بدانید که تلاش‌های شما پاداش خواهد داشت: بازده این سرمایه‌گذاری‌های درآمد passive  بسته به نحوه درآمدزایی وبلاگ شما، می‌تواند بیش از 30000 دلار در ماه باشد.

 1. هرگز زمان بهتری برای فروش آنلاین چیزها وجود نداشته است. با بیش از 4.6 میلیارد نفر که به اینترنت متصل هستند، فرصت ایجاد و توسعه یک تجارت آنلاین بسیار زیاد است.

 صدها سایت آنلاین وجود دارد که می توانید در آنها بفروشید.  برخی دارای جایگاه‌های خاصی هستند، مانند بازی‌های ویدیویی یا کالاهای دست ساز، در حالی که برخی دیگر به شما اجازه می‌دهند هر آنچه را که می‌خواهید بفروشید.

 برخی از سایت های محبوب فروش آنلاین عبارتند از:

 •  آمازوk
 • eBay
 • روبی لین
 • AliExpress

 سرمایه گذاری اولیه دو برابر است.  برای ساختن و فروش کالاهای DIY مانند سفال یا لباس، باید روی مواد و زمان سرمایه گذاری کنید.  شما همچنین می خواهید یک فروشگاه آنلاین برای نگهداری محصولات خود ایجاد کنید.

 طبق تحقیقات ما، 10 محصولی که مصرف کنندگان پس از همه گیری کرونا  قصد خرید دارند شامل موارد زیر است:

 1. لباس و وسایل کودک 2. کلاس های مجازی 3. تجهیزات ورزشی 4. مواد تمیز کننده 5. محصولات زیبایی 6. محصولات بهداشت شخصی 7. مواد خوراکی مصرفی 8. لباس های ورزشی 9. زیورآلات 10. لوازم حیوان خانگی

فروش از فروشگاه خودتان میزان هزینه هایی را که در هر فروش می پردازید کاهش می دهد، به علاوه، می توانید یک برند برای خود ایجاد کنید.  مزایای ایجاد یک برند این است که در طول زمان با افزایش مخاطب و ارتباط با مشتریان حفظ میشود.  این به شما کمک می کند در طول زمان بیشتر بفروشید و آنلاین درآمد کسب کنید.

 1. بازاریابی وابسته شامل توصیه یک محصول یا خدمات به مخاطبان است. این یک منبع عالی برای درآمد passive است زیرا هر زمان که شخصی از پیوند و لینک ارجاع شما برای خرید محصول یا خدمات توصیه شده استفاده می کند، کمیسیون دریافت می کنید.

 کارآفرینان آنلاین به چند دلیلِ کلیدی به بازاریابان وابسته تبدیل می شوند:

 • اجرای آن آسان است. شما فقط جنبه بازاریابی را کنترل می کنید.  این برند محصولات را توسعه می دهد و سفارشات را انجام می دهد.
 • کم خطر است، هیچ هزینه ای برای پیوستن به یک برنامه وابسته وجود ندارد.  شما می توانید سودهای ثابت شده را بدون هیچ گونه سرمایه گذاری مالی اولیه بفروشید.  شما باید برای ایجاد منابع ترافیک وقت بگذارید تا افراد بیشتری روی لینکهای شما کلیک کنند.  پس از تنظیم، می توانید از طریق کمیسیون درآمد نسبتاً منفعل کسب کنید.
 • مقیاس پذیر است.  بازاریابان وابسته معمولاً کمک اضافی نمی گیرند.  شما می توانید محصولات جدید را به مخاطبان معرفی کنید و کمپین ایجاد کنید در حالی که کار گذشته شما در پس زمینه پول در می آورد.

 کسب درآمد از طریق بازاریابی وابسته می تواند راهی مفید برای افزودن جریان های درآمدی جدید به کسب و کار شما باشد.  هزینه ای که میپردازید، زمان شماست.  هنگامی که زمان سرمایه گذاری شد، می توانید به طور مداوم از درآمد بهره مند شوید.

 1. برخلاف بسیاری از ایده‌های درآمد passive دیگر در این لیست، عکاسی یک تجارت مبتنی بر خدمات است، که معمولاً به این معنی است که شما برای زمان خود پول دریافت می‌کنید. شما باید در یک رویداد یا عکاسی باشید تا با عکاسی پول در بیاورید، که حتی اگر خیلی پول در می آورید، ممکن است بعد از مدتی خسته کننده باشد.

 با این حال، اگر یک عکاس تمام وقت هستید یا یک دوربین خوب دارید، می‌توانید با فروش آنلاین عکس‌ها، درآمد passive ی از عکاسی کسب کنید.  سایت‌های عکس استاک مانند  Pexels، Shutterstock، و سایر خانه‌های رسانه آنلاین برای عکس‌ها و ویدیوهای باکیفیت به شما پول می دهند.

غیر از دوربین و لپ‌تاپ شما ، به هیچ موجودی دیگری  نیازی نیست.  این وب‌سایت‌ها بازاریابی را برای شما انجام می‌دهند، بنابراین هنگامی که عکس‌های خود را روی پلتفرم بارگذاری می‌کنید، کار خود را به آنجا رسانده و فروش آن برای شما انجام می‌شود.

 1. یک میلیون دلار: این درآمد “راک” (دواین جانسون) به ازای هر پست اینستاگرامش است! در حالی که ممکن است شکمِ عضلانی یا بیش از 200 میلیون دنبال کننده نداشته باشید، هنوز هم می توانید به عنوان یک تأثیرگذار در اینستاگرام درآمد ماهانه داشته باشید.

 برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرام – کسی که می تواند تصمیماتِ خرید شخص دیگری را تحت تاثیر قرار دهد – باید جامعه ای از افرادی بسازید که از موضوعات مشابه لذت می برند.

 آیا شما از طرفداران کُمیک هستید؟  می‌توانید یک حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کنید و به طور مداوم در مورد آخرین برنامه های Marvel و DC پست بگذارید.  اگر علاقه شما به ورزش، غواصی، دکوراسیون منزل یا حتی فرهنگ عمومی باشد، همین امر صدق می کند.

 می‌توانید با کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک شریک شوید تا محصولات آن‌ها را برای دنبال‌کنندگان خود تبلیغ کنید.  یا می توانید از طریق فروش کالای خود کسب درآمد کنید.

 1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یکی از قدیمی ترین راه ها برای ایجاد ثروت بلندمدت به طور کلی و درآمد passive به طور خاص است.

 اگر پول کافی دارید، می توانید ساختمان های آپارتمانی یا شکل دیگری از املاک و مستغلات بخرید و آنها را برای درآمد اجاره اجاره دهید.  اما از آنجایی که شغل صاحبخانه بودن بسیار فعال است، می توانید مدیران املاک را برای مدیریت مستاجران، نگهداری املاک و دریافت پرداخت های ماهانه یا اجاره استخدام کنید. با افزایش بازار مسکن، املاک شما افزایش می یابد. و در صورت فروش آینده، سود شما افزایش می یابد.

ترجمه و جمع‌آوری مطالب: مهشاد شرع الاسلام

منابع: shopify.com/ forbes advisor

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا