gapbook

چگونه با پروفایل لینکدین، برند شخصی خود را ارتقا دهیم؟

حرفه ای ها – به ویژه فروشندگان – زمان و منابع زیادی را برای ساخت برندها سرمایه گذاری می کنند و همه ما که در این شغل‌ها هستیم، آموزش دیده ایم – و در این کار خوب هستیم.  اما واقعا چقدر این مهارت ها را برای ساختن برندهای شخصی خودمان به کار می بریم؟  برای بسیاری از ما، برند شخصی، هیچ چیز خاصی نیست اما باید بدانیم که کارهای بیشتری برای ساختن پروفایل و برند شخصی خود در لینکدین می توانیم انجام دهیم و در این راه تنها نیستیم.

ما به خاطر مشغله کاری برای برند شخصی خود وقت نمیگذاریم و یا شاید به این دلیل که گاهی اوقات ممکن است با اینکار احساس غرور یا خودپسندی داشته باشیم.  با این حال، وقتی از برندسازی شخصی غافل می‌شویم، فقط در حق خودمان کوتاهی نمی‌کنیم، بلکه از نظرِ فروش، یک فرصت بزرگ را نیز از دست می‌دهیم.
  تاثیر کارمندانی که محتوا را به اشتراک می گذارند بسیار زیاد است و موثرترین اشتراک‌گذارانِ کارمند کسانی هستند که برند شخصی خود را در لینکدین ساخته‌اند.

صفحه پروفایل لینکدین پایه و اساس برندسازی شخصی شماست و مرتباً ویژگی هایی به آن اضافه می شود تا قابلیت های آن را به عنوان یک پلت فرم بازاریابیِ شخصی افزایش دهد و راه های جدیدی را برای نشان دادن مهارت ها و انگیزه های خود به شما ارائه دهد.  اگر اخیراً صفحه پروفایل خود را بررسی نکرده اید، ممکن است راه های جدیدی برای ایجاد برند شخصی خود بیابید.

در اینجا ۲۰ ویژگی مهم پروفایل رو میگیم که باید بررسی و به‌روزرسانی کنید. برخی از آنها  بسیار سریع به شما کمک میکنند و نتیجه ی برخی از این راه حل ها ممکن است کمی زمان ببرند – اما همه آنها بسیار ارزشمند هستند.  آنها به شما کمک می کنند تا صفحه ی لینکدین و برند شخصی را که شایسته آن هستید داشته باشید.

1. تصویر پروفایل مناسبی را برای لینکدین انتخاب کنید.

عکس شما کارت ویزیت شما در لینکدین است – نحوه معرفی افراد به شماست و با توجه به اینکه ما موجودات بصری هستیم و تصویر، یک برداشت اولیه ای را تضمین می‌کند.  چندین مقاله ی عالی وجود دارد که چطور  عکس مناسب را در لینکدین انتخاب کنید – اما در اینجا چند نکته سریع را به شما میگوییم:
مطمئن شوید که عکس جدید است و شبیهِ شماست، و صورت شما حدود ۶۰ درصد از قسمت پروفایل را اشغال می کند، عکس هایی که از دور گرفته شده اند زیاد کسی را جلب نمیکنند، لباسی را که دوست دارید در محل کارتان بپوشید به تن کنید و در چشمانتان لبخند و شادی وجود داشته باشد!

۲. عکس پس زمینه اضافه کنید.

عکس پس زمینه ی شما، دومین عنصر بصری در بالای صفحه ی شماست و توجه مردم را جلب می کند، محتوای کاری شما را تنظیم می کند و کمی بیشتر در مورد آنچه برای شما مهم است به دیگران نشان می دهد،
بیش از هر چیز، عکس پس‌زمینه مناسب به صفحه شما کمک می‌کند تا دیده شود، توجه را جلب کند و آنرا در ذهنها به یاد ماندنی تر میکند.

 1. تیتر اصلی خود را فراتر از یک عنوان شغلی قرار دهید.

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید توضیحات در بالای صفحه شما باید فقط یک عنوان شغلی باشد!
از فیلد تیتر استفاده کنید تا کمی بیشتر در مورد اینکه نقش خود را چگونه می بینید، چرا کاری را انجام می دهید و چه چیزی باعث می شود که انگیزه بگیرید، بگویید.
اگر نمایندگان فروش در شرکت خود دارید که در زمینه فروش اجتماعی فعال هستند، برای الهام گرفتن، نگاهی سریع به سرفصل های صفحه آنها بیندازید. آنها تقریباً مطمئناً بیش از عناوین شغلی خود در این بخش نوشته اند.

۴. بخش خلاصه صفحه ی خود را به داستانِ خود تبدیل کنید.

اولین چیزی که باید در مورد خلاصه لینکدین خود بگویید این است – مطمئن شوید که چیزی در آن نوشته اید!!
واقعا جالب است که بسیاری از افراد هنوز این قسمت را هنگام ایجاد صفحه لینکدین خود خالی میگذارند.  بخش خلاصه ی شما شانس شما برای تعریف داستان خودتان است – بنابراین از آن فقط برای فهرست کردن مهارت‌ها یا عنوان شغلی که داشته‌اید استفاده نکنید. سعی کنید دلیل اهمیت این مهارت ها و تفاوتی که می توانند برای افرادی که با آنها کار می کنید ایجاد کنند را زنده کنید.
از وقت گذاشتن بر این بخش صفحه ی خود نترسید، چند پیش نویس را امتحان کنید و نوشته ی خود را به افرادی که می شناسید نشان دهید و بازخورد بگیرید .  این شخصی ترین بخش بازاریابی محتوای شماست – و ارزش تلاش و وقت گذاشتن را دارد.

۵. اعلان جنگ و مقابله با کلمات رایج!

Buzzwords ، صفت هایی هستند که به قدری درسرفصل ها و خلاصه های لینکدین استفاده می شوند که تقریباً کاملاً بی معنی می شوند.  پراستفاده‌ترین این کلمات در لینکدین به ترتیب شامل عباراتی مانند «متخصص»، «رهبر»، «متمرکز»، «استراتژیک»، «با تجربه»، «مشتاق»، «حرفه ای» ، «خلاق»، «نوآورانه» و

«دارای گواهی و مدرک» است .  حالا نمی‌گویم که نمی‌توانید خودتان را با این چیزها توصیف کنید یا اینکه آنها مهم نیستند.
  با این حال، فقط استفاده از این کلمات، مردم را متقاعد نمی کند که شما این ویژگی ها را دارید. شما باید آنها را به نمایش هم بگذارید– هم در روشی که خودتان را توصیف می‌کنید و هم در روشی که از ویژگی‌های صفحه ی لینکدین برای اینکه نشان دهید چه هستید، استفاده میکنید.

۶. شبکه ارتباطی خود را رشد و گسترش دهید.
یکی از ساده‌ترین و در عین حال مرتبط‌ترین راه‌ها برای رشدِ شبکه لینکدین، همگام‌سازی پروفایل خود با دفترچه آدرس ایمیل ها است.
اینکار به لینکدین این امکان می‌دهد که به شما افرادی را که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید، پیشنهاد کند.
شگفت‌انگیز است که این کار چقدر می‌تواند در نمایش افراد مرتبط برای ارتباط با شما مؤثر باشد و هیچ درخواست ارتباطی بدون اجازه شما ارسال نمی‌شود، بنابراین می‌توانید همه ارتباطات احتمالی با آدرس های ایمیل  را بررسی کنید.  فراتر از این، عادت به پیگیریِ مکالمات با درخواست‌های ارتباط افراد در اپلیکیشن لینکدین را داشته باشید – این یک راه عالی برای زنده نگه داشتن شبکه شما و به‌روز نگه داشتن آن است.

۷. مهارت های مرتبط خود را فهرست کنید.

این یکی از سریع‌ترین بردها در لینکدین است – در فهرست مهارت‌های لینکدین بگردید و آن‌هایی را که به شما مرتبط هستند شناسایی کنید.  انجام این کار به اثبات توضیحات در عنوان و خلاصه شما کمک می کند و بستری را برای دیگران فراهم می کند تا شما را تأیید کنند. با این حال، کلید اصلی در اینجا مرتبط ماندن است.  فهرست بلندبالایی از مهارت‌هایی که واقعاً برای شخصیت شما و کاری که انجام می‌دهید، اصلی و مهم نیستند، می‌توانند باعث ایجاد احساس ناکارآمدی شوند. هر از چند گاهی برای تمیز کردن لیست مهارت های خود وقت بگذارید.

۸. خدماتی را که ارائه می دهید را مورد توجه قرار دهید.

خدمات، یک ویژگی جدید لینکدین است که به مشاوران، مشاغل آزاد و کسانی که برای مشاغل کوچکتر کار میکنند کمک می کند تا طیف وسیعی از خدماتی را که ارائه می دهند را به نمایش بگذارند.
پر کردن بخش خدمات پروفایل شما می تواند دیده شدن شما را در نتایج جستجو افزایش دهد.

۹. حمایت تایید گرفتن را گسترش دهید.

تأییدیه های سایر اعضای لینکدین، مهارت های شما را ثابت می کند و اعتبار شما را افزایش می دهد.  چگونه در لینکدین تایید می شوید؟ برای شروع، از طریق شبکه خود بروید و ارتباطاتی را که احساس می کنید واقعاً مستحق تأیید شما هستند را شناسایی کنید – این اغلب محرکی است که آنها هم به شما محبت کنند.
  از تماس با پیام مودبانه و درخواست تأیید برای چند مهارت کلیدی نترسید.  به یاد داشته باشید – ارتباط، مهم است.  با افرادی ارتباط برقرار کنید که واقعاً برای تأیید آنها ارزش قائل هستید.

۱۰. تأییدیه ها و حمایت هایی که میگیرید را فعالانه تر مدیریت کنید.

هنگامی که تأییدیه ها شروع به ورود می کنند، ممکن است متوجه شوید که آنها پروفایل لینکدین شما را به گونه ای تغییر می دهند  که نشان دهنده شخصیت شما نیست.  ممکن است به عنوان مثال، حوزه اصلی تخصص شما بازاریابی محتوا باشد، اما افرادی که با شما در رویدادها کار کرده‌اند در واقع حمایت‌کنندگان مشتاق‌ هستند، در مدیریت فهرست تاییدیه های خود با استفاده از ویژگی های ویرایش در بخش مهارت های صفحه ی خود فعال باشید – می توانید انتخاب کنید کدام را نشان دهید و کدام را پنهان کنید.

۱۱. یک ارزیابی مهارت انجام دهید.

ارزیابی مهارت ها یک آزمون آنلاین است که به شما این امکان را می دهد تا سطح مهارت های خود را نشان دهید و نماد مهارت های تأیید شده را در صفحه خود نشان دهید.  داده‌ها نشان می‌دهد که افرادی که مهارت‌های تأیید شده دارند حدود ۳۰ درصد بیشتر احتمال دارند برای نقش‌هایی که درخواست می‌کنند استخدام شوند – و نشان دادن اثبات توانایی‌های شما به طور کلی برند شخصی شما را نیز تقویت می‌کند.  نمایش نتایج ارزیابی‌های مهارت‌های شما کاملاً داوطلبانه است و می‌توانید قبل از اینکه نشان دهید قبول شده‌اید، هر چند وقت یکبار که دوست دارید در آزمون‌ها شرکت کنید.

۱۲. برای پیشنهادها و توصیه ها، درخواست دهید.

تأییدیه ها به افرادی که صفحه شما را مشاهده می کنند، درک سریع و بصری از آنچه برای شما ارزش قائل هستید، می دهد.  توصیه ها همه چیز را یک قدم جلوتر می برد.  آنها گواهینامه های شخصی هستند که برای نشان دادن تجربه کار با شما نوشته شده اند. یک منوی کشویی مفید در بخش توصیه‌ها در صفحه ی شما وجود دارد که دسترسی به مخاطبین خاص و درخواست توصیه‌ها را آسان می‌کند. وقت بگذارید و به این فکر کنید که چه کسی برای توصیه دادن ارزش بیشتری دارد – و درخواست خود را شخصی کنید.  اینکار ارزشِ تلاش بیشتر را دارد.

 1. اشتیاق خود را برای یادگیری به نمایش بگذارید.

هنگامی که دوره ای را در بخش  آموزش لینکدین تکمیل می کنید، این فرصت را خواهید داشت که گواهی دوره را به صفحه لینکدین خود اضافه کنید.  شما این کار را از داخل بخش تاریخچه یادگیری حساب کاربری LinkedIn Learning خود انجام می‌دهید – جایی که در صورت تمایل می‌توانید به‌روزرسانی‌های یادگیری خود را به افراد شبکه ارتباطی خود ارسال کنید.

۱۴. رسانه و تضمین بازاریابی را به اشتراک بگذارید.

تضمین بازاریابی که برای کسب و کار خود تولید می کنید، می تواند به پروفایل شما نیز بُعدی اضافه کند.  به اشتراک گذاشتن مطالعات موردی، کاغذهای سفید و سایر محتوای برند به نشان دادن اینکه کسب‌وکاری که برای آن کار می‌کنید در مورد چیست کمک می‌کند – و به مردم کمک می‌کند بفهمند چه چیزی باعث می‌شود شما انگیزه بگیرید. اینکار نشان دهنده اشتیاق و تعهد شما نیز هست.

۱۵. به کمک انتشارات، . برای مهارت رهبری فکری خود اعتبار کسب کنید.

بخش انتشارات یکی از کم استفاده‌ترین عناصر در پروفایل‌های لینکدین است – و این بدان معناست که وقتی از این ویژگی برای جلب توجه به محتوای رهبری فکری موجود استفاده می‌کنید، واقعاً می‌توانید از بقیه متمایز شوید.  آیا به نوشتن کتاب الکترونیکی یا وایت پیپر کمک کرده اید؟  یا پستی در وبلاگ شرکت خود نوشتید؟ بخش انتشارات، صفحه شما را به این مواردِ با ارزش پیوند می دهد.

۱۶. محتوای مرتبط را از فید لینکدین خود به اشتراک بگذارید.

داشتن شبکه ای از اتصالات در لینکدین یک چیز است – به مراتب بهتر است که نقش فعالی در آن شبکه داشته باشید و در فیدهای لینکدین ارتباطات خود به گونه ای ظاهر شوید که برای آنها ارزش افزوده ایجاد کند.  به اشتراک گذاری محتوای مرتبط با شبکه شما یکی از در دسترس ترین راه های انجام این کار است.  می‌توانید با زیر نظر گرفتن فید لینکدین خود و به اشتراک گذاشتن محتوایی که واقعاً جالب به نظرتان می‌رسد، شروع کنید – و با دیدگاه شما همخوانی دارد.

۱۷. برای پست ها نظرات را اضافه کنید.

اشتراک گذاری عالی است – اما این فقط نقطه شروع است.  وقتی نظراتی را به اشتراک‌گذاری‌های خود اضافه می‌کنید، به خود اهمیت بیشتری در فید می‌دهید و شروع می‌کنید به بیانِ اینکه چرا فکر می‌کنید یک قطعه خاص از محتوا مهم است.  نظرات بیان شده به خوبی شما را قادر می سازد تا طیف وسیع تری از محتوا را به اشتراک بگذارید.
ممکن است شما با یک دیدگاه موافق نباشید، اما برای مثال، هنوز آن را جالب می‌دانید.
نظری که بتواند آن دیدگاه را بیان کند شروع به ایجاد یک عقیده و رهبری فکری جدید برای شما می کند.  همچنین به احتمال زیاد نظرات دیگری را جلب می کند که سپس صفحه شما را در لینکدین بالا می آورد.  وقتی نظر خود را می نویسید، این فکر را داشته باشید و مطمئن شوید که چیزی را می گویید که مردم از ارتباط با شما خوشحال شوند.

۱۸. اینفلوئنسرهای مرتبط را برای صنعت خود دنبال کنید.

دنبال کردن اینفلوئنسرهای مرتبط در لینکدین به شما کمک می کند تا طیف وسیعی از محتوای جالب را در فید خود قرار دهید؛ زمانی که فکر می کنید ارزشی را به صفحه ی شما اضافه میکند، می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. 
همچنین به صفحه ی لینکدین شما کمک می کند و علاقه شما را به کاری که انجام می دهید نشان می دهد.

۱۹. یک مدافع کارمند شوید.

  LinkedIn Elevate ، برای کمک به کسب‌وکارها برای راه‌اندازی و مدیریت برنامه‌های حمایت از کارکنان است–و بینش‌های جالبی در مورد تأثیر اشتراک‌گذاری کارمندان برای کسانی که این کار را انجام می‌دهند ایجاد می‌کند.  در واقع، ۸۶ درصد از حامیان کارمند می گویند که به اشتراک گذاری محتوا برای کسب و کار آنها تأثیر مثبتی بر شغل آنها داشته است.  اگر کسب‌ وکار شما از Elevate استفاده می‌کند، پس این یک راه عالی برای ایفای نقش فعال‌تر در انتشار محتوای برندتان است.  اگر اینطور نیست، باز هم ارزش دارد که با همکاران تماس بگیرید و بپرسید چه کسی محتوایی را تولید می کند که ارزش اشتراک گذاری در لینکدین را داشته باشد.

۲۰. محتوای طولانی را منتشر کنید – و از آن برای شروع گفتگو استفاده کنید.

هر چه بیشتر محتوا را به اشتراک بگذارید و در مورد آن نظر بدهید، تخصص و اعتبار فکری خود را در لینکدین بیشتر می کنید.  انتشار پست های طولانی گام بعدی طبیعی است.  یک نقطه شروع عالی، نظارت بر پاسخی است که به نظرات و اشتراک‌گذاری‌های خود دریافت می‌کنید.  آیا موضوعات و دیدگاه های خاصی وجود دارد که به نظر می رسد در شبکه شما طنین انداز باشد؟  آیا نظراتی وجود دارد که به اشتراک گذاشته اید و فکر می کنید می توانید آن را در یک پست گسترش دهید؟  تکامل دادن رهبری فکری شما به این روش، آن را واقعی و غیر ساختگی نگه می‌دارد – و شما را درگیر مسائلی می‌کند که ارتباطاتتان درباره آن صحبت می‌کنند.  برای شروع مکالمات جدید نیز برای پست های طولانی خود آماده باشید.  مراقب نظرات باشید و آماده پاسخگویی باشید.

برای اینکه پروفایل لینکدین شما بیشتر کار کند، نیازی نیست ساعت ها وقت شما را بگیرد.  سعی کنید با این ایده ها کار کنید  – و متوجه خواهید شد که می توانید به سرعت پیشرفت کنید، حتی اگر فقط بتوانید چند دقیقه را در یک استراحت ناهار یا عصرها اختصاص دهید. 
هنگامی که مزایای کامل پروفایل لینکدین خود را به کار گرفتید، شگفت زده خواهید شد که چه تفاوتی میتواند برای شما و کسب و کارتان ایجاد کند. 

گفت و گوی خودمانی مهرسا شرع الاسلام با امین عزیز که صفحه ای حرفه در لینکدین دارد، رو از دست ندید.

 

نویسنده: جین دیهان
مدیر ارشد بازاریابی محتوا در لینکدین

چگونه با پروفایل لینکدین، برند شخصی خود را ارتقا دهیم؟

حرفه ای ها – به ویژه فروشندگان – زمان و منابع زیادی را برای ساخت برندها سرمایه گذاری می کنند و همه ما که در این شغل‌ها هستیم، آموزش دیده ایم – و در این کار خوب هستیم.  اما واقعا چقدر این مهارت ها را برای ساختن برندهای شخصی خودمان به کار می بریم؟  برای بسیاری از ما، برند شخصی، هیچ چیز خاصی نیست اما باید بدانیم که کارهای بیشتری برای ساختن پروفایل و برند شخصی خود در لینکدین می توانیم انجام دهیم و در این راه تنها نیستیم.

ما به خاطر مشغله کاری برای برند شخصی خود وقت نمیگذاریم و یا شاید به این دلیل که گاهی اوقات ممکن است با اینکار احساس غرور یا خودپسندی داشته باشیم.  با این حال، وقتی از برندسازی شخصی غافل می‌شویم، فقط در حق خودمان کوتاهی نمی‌کنیم، بلکه از نظرِ فروش، یک فرصت بزرگ را نیز از دست می‌دهیم.
  تاثیر کارمندانی که محتوا را به اشتراک می گذارند بسیار زیاد است و موثرترین اشتراک‌گذارانِ کارمند کسانی هستند که برند شخصی خود را در لینکدین ساخته‌اند.

صفحه پروفایل لینکدین پایه و اساس برندسازی شخصی شماست و مرتباً ویژگی هایی به آن اضافه می شود تا قابلیت های آن را به عنوان یک پلت فرم بازاریابیِ شخصی افزایش دهد و راه های جدیدی را برای نشان دادن مهارت ها و انگیزه های خود به شما ارائه دهد.  اگر اخیراً صفحه پروفایل خود را بررسی نکرده اید، ممکن است راه های جدیدی برای ایجاد برند شخصی خود بیابید.

در اینجا ۲۰ ویژگی مهم پروفایل رو میگیم که باید بررسی و به‌روزرسانی کنید. برخی از آنها  بسیار سریع به شما کمک میکنند و نتیجه ی برخی از این راه حل ها ممکن است کمی زمان ببرند – اما همه آنها بسیار ارزشمند هستند.  آنها به شما کمک می کنند تا صفحه ی لینکدین و برند شخصی را که شایسته آن هستید داشته باشید.

1. تصویر پروفایل مناسبی را برای لینکدین انتخاب کنید.

عکس شما کارت ویزیت شما در لینکدین است – نحوه معرفی افراد به شماست و با توجه به اینکه ما موجودات بصری هستیم و تصویر، یک برداشت اولیه ای را تضمین می‌کند.  چندین مقاله ی عالی وجود دارد که چطور  عکس مناسب را در لینکدین انتخاب کنید – اما در اینجا چند نکته سریع را به شما میگوییم:
مطمئن شوید که عکس جدید است و شبیهِ شماست، و صورت شما حدود ۶۰ درصد از قسمت پروفایل را اشغال می کند، عکس هایی که از دور گرفته شده اند زیاد کسی را جلب نمیکنند، لباسی را که دوست دارید در محل کارتان بپوشید به تن کنید و در چشمانتان لبخند و شادی وجود داشته باشد!

۲. عکس پس زمینه اضافه کنید.

عکس پس زمینه ی شما، دومین عنصر بصری در بالای صفحه ی شماست و توجه مردم را جلب می کند، محتوای کاری شما را تنظیم می کند و کمی بیشتر در مورد آنچه برای شما مهم است به دیگران نشان می دهد،
بیش از هر چیز، عکس پس‌زمینه مناسب به صفحه شما کمک می‌کند تا دیده شود، توجه را جلب کند و آنرا در ذهنها به یاد ماندنی تر میکند.

 1. تیتر اصلی خود را فراتر از یک عنوان شغلی قرار دهید.

هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید توضیحات در بالای صفحه شما باید فقط یک عنوان شغلی باشد!
از فیلد تیتر استفاده کنید تا کمی بیشتر در مورد اینکه نقش خود را چگونه می بینید، چرا کاری را انجام می دهید و چه چیزی باعث می شود که انگیزه بگیرید، بگویید.
اگر نمایندگان فروش در شرکت خود دارید که در زمینه فروش اجتماعی فعال هستند، برای الهام گرفتن، نگاهی سریع به سرفصل های صفحه آنها بیندازید. آنها تقریباً مطمئناً بیش از عناوین شغلی خود در این بخش نوشته اند.

۴. بخش خلاصه صفحه ی خود را به داستانِ خود تبدیل کنید.

اولین چیزی که باید در مورد خلاصه لینکدین خود بگویید این است – مطمئن شوید که چیزی در آن نوشته اید!!
واقعا جالب است که بسیاری از افراد هنوز این قسمت را هنگام ایجاد صفحه لینکدین خود خالی میگذارند.  بخش خلاصه ی شما شانس شما برای تعریف داستان خودتان است – بنابراین از آن فقط برای فهرست کردن مهارت‌ها یا عنوان شغلی که داشته‌اید استفاده نکنید. سعی کنید دلیل اهمیت این مهارت ها و تفاوتی که می توانند برای افرادی که با آنها کار می کنید ایجاد کنند را زنده کنید.
از وقت گذاشتن بر این بخش صفحه ی خود نترسید، چند پیش نویس را امتحان کنید و نوشته ی خود را به افرادی که می شناسید نشان دهید و بازخورد بگیرید .  این شخصی ترین بخش بازاریابی محتوای شماست – و ارزش تلاش و وقت گذاشتن را دارد.

۵. اعلان جنگ و مقابله با کلمات رایج!

Buzzwords ، صفت هایی هستند که به قدری درسرفصل ها و خلاصه های لینکدین استفاده می شوند که تقریباً کاملاً بی معنی می شوند.  پراستفاده‌ترین این کلمات در لینکدین به ترتیب شامل عباراتی مانند «متخصص»، «رهبر»، «متمرکز»، «استراتژیک»، «با تجربه»، «مشتاق»، «حرفه ای» ، «خلاق»، «نوآورانه» و

«دارای گواهی و مدرک» است .  حالا نمی‌گویم که نمی‌توانید خودتان را با این چیزها توصیف کنید یا اینکه آنها مهم نیستند.
  با این حال، فقط استفاده از این کلمات، مردم را متقاعد نمی کند که شما این ویژگی ها را دارید. شما باید آنها را به نمایش هم بگذارید– هم در روشی که خودتان را توصیف می‌کنید و هم در روشی که از ویژگی‌های صفحه ی لینکدین برای اینکه نشان دهید چه هستید، استفاده میکنید.

۶. شبکه ارتباطی خود را رشد و گسترش دهید.
یکی از ساده‌ترین و در عین حال مرتبط‌ترین راه‌ها برای رشدِ شبکه لینکدین، همگام‌سازی پروفایل خود با دفترچه آدرس ایمیل ها است.
اینکار به لینکدین این امکان می‌دهد که به شما افرادی را که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید، پیشنهاد کند.
شگفت‌انگیز است که این کار چقدر می‌تواند در نمایش افراد مرتبط برای ارتباط با شما مؤثر باشد و هیچ درخواست ارتباطی بدون اجازه شما ارسال نمی‌شود، بنابراین می‌توانید همه ارتباطات احتمالی با آدرس های ایمیل  را بررسی کنید.  فراتر از این، عادت به پیگیریِ مکالمات با درخواست‌های ارتباط افراد در اپلیکیشن لینکدین را داشته باشید – این یک راه عالی برای زنده نگه داشتن شبکه شما و به‌روز نگه داشتن آن است.

۷. مهارت های مرتبط خود را فهرست کنید.

این یکی از سریع‌ترین بردها در لینکدین است – در فهرست مهارت‌های لینکدین بگردید و آن‌هایی را که به شما مرتبط هستند شناسایی کنید.  انجام این کار به اثبات توضیحات در عنوان و خلاصه شما کمک می کند و بستری را برای دیگران فراهم می کند تا شما را تأیید کنند. با این حال، کلید اصلی در اینجا مرتبط ماندن است.  فهرست بلندبالایی از مهارت‌هایی که واقعاً برای شخصیت شما و کاری که انجام می‌دهید، اصلی و مهم نیستند، می‌توانند باعث ایجاد احساس ناکارآمدی شوند. هر از چند گاهی برای تمیز کردن لیست مهارت های خود وقت بگذارید.

۸. خدماتی را که ارائه می دهید را مورد توجه قرار دهید.

خدمات، یک ویژگی جدید لینکدین است که به مشاوران، مشاغل آزاد و کسانی که برای مشاغل کوچکتر کار میکنند کمک می کند تا طیف وسیعی از خدماتی را که ارائه می دهند را به نمایش بگذارند.
پر کردن بخش خدمات پروفایل شما می تواند دیده شدن شما را در نتایج جستجو افزایش دهد.

۹. حمایت تایید گرفتن را گسترش دهید.

تأییدیه های سایر اعضای لینکدین، مهارت های شما را ثابت می کند و اعتبار شما را افزایش می دهد.  چگونه در لینکدین تایید می شوید؟ برای شروع، از طریق شبکه خود بروید و ارتباطاتی را که احساس می کنید واقعاً مستحق تأیید شما هستند را شناسایی کنید – این اغلب محرکی است که آنها هم به شما محبت کنند.
  از تماس با پیام مودبانه و درخواست تأیید برای چند مهارت کلیدی نترسید.  به یاد داشته باشید – ارتباط، مهم است.  با افرادی ارتباط برقرار کنید که واقعاً برای تأیید آنها ارزش قائل هستید.

۱۰. تأییدیه ها و حمایت هایی که میگیرید را فعالانه تر مدیریت کنید.

هنگامی که تأییدیه ها شروع به ورود می کنند، ممکن است متوجه شوید که آنها پروفایل لینکدین شما را به گونه ای تغییر می دهند  که نشان دهنده شخصیت شما نیست.  ممکن است به عنوان مثال، حوزه اصلی تخصص شما بازاریابی محتوا باشد، اما افرادی که با شما در رویدادها کار کرده‌اند در واقع حمایت‌کنندگان مشتاق‌ هستند، در مدیریت فهرست تاییدیه های خود با استفاده از ویژگی های ویرایش در بخش مهارت های صفحه ی خود فعال باشید – می توانید انتخاب کنید کدام را نشان دهید و کدام را پنهان کنید.

۱۱. یک ارزیابی مهارت انجام دهید.

ارزیابی مهارت ها یک آزمون آنلاین است که به شما این امکان را می دهد تا سطح مهارت های خود را نشان دهید و نماد مهارت های تأیید شده را در صفحه خود نشان دهید.  داده‌ها نشان می‌دهد که افرادی که مهارت‌های تأیید شده دارند حدود ۳۰ درصد بیشتر احتمال دارند برای نقش‌هایی که درخواست می‌کنند استخدام شوند – و نشان دادن اثبات توانایی‌های شما به طور کلی برند شخصی شما را نیز تقویت می‌کند.  نمایش نتایج ارزیابی‌های مهارت‌های شما کاملاً داوطلبانه است و می‌توانید قبل از اینکه نشان دهید قبول شده‌اید، هر چند وقت یکبار که دوست دارید در آزمون‌ها شرکت کنید.

۱۲. برای پیشنهادها و توصیه ها، درخواست دهید.

تأییدیه ها به افرادی که صفحه شما را مشاهده می کنند، درک سریع و بصری از آنچه برای شما ارزش قائل هستید، می دهد.  توصیه ها همه چیز را یک قدم جلوتر می برد.  آنها گواهینامه های شخصی هستند که برای نشان دادن تجربه کار با شما نوشته شده اند. یک منوی کشویی مفید در بخش توصیه‌ها در صفحه ی شما وجود دارد که دسترسی به مخاطبین خاص و درخواست توصیه‌ها را آسان می‌کند. وقت بگذارید و به این فکر کنید که چه کسی برای توصیه دادن ارزش بیشتری دارد – و درخواست خود را شخصی کنید.  اینکار ارزشِ تلاش بیشتر را دارد.

 1. اشتیاق خود را برای یادگیری به نمایش بگذارید.

هنگامی که دوره ای را در بخش  آموزش لینکدین تکمیل می کنید، این فرصت را خواهید داشت که گواهی دوره را به صفحه لینکدین خود اضافه کنید.  شما این کار را از داخل بخش تاریخچه یادگیری حساب کاربری LinkedIn Learning خود انجام می‌دهید – جایی که در صورت تمایل می‌توانید به‌روزرسانی‌های یادگیری خود را به افراد شبکه ارتباطی خود ارسال کنید.

۱۴. رسانه و تضمین بازاریابی را به اشتراک بگذارید.

تضمین بازاریابی که برای کسب و کار خود تولید می کنید، می تواند به پروفایل شما نیز بُعدی اضافه کند.  به اشتراک گذاشتن مطالعات موردی، کاغذهای سفید و سایر محتوای برند به نشان دادن اینکه کسب‌وکاری که برای آن کار می‌کنید در مورد چیست کمک می‌کند – و به مردم کمک می‌کند بفهمند چه چیزی باعث می‌شود شما انگیزه بگیرید. اینکار نشان دهنده اشتیاق و تعهد شما نیز هست.

۱۵. به کمک انتشارات، . برای مهارت رهبری فکری خود اعتبار کسب کنید.

بخش انتشارات یکی از کم استفاده‌ترین عناصر در پروفایل‌های لینکدین است – و این بدان معناست که وقتی از این ویژگی برای جلب توجه به محتوای رهبری فکری موجود استفاده می‌کنید، واقعاً می‌توانید از بقیه متمایز شوید.  آیا به نوشتن کتاب الکترونیکی یا وایت پیپر کمک کرده اید؟  یا پستی در وبلاگ شرکت خود نوشتید؟ بخش انتشارات، صفحه شما را به این مواردِ با ارزش پیوند می دهد.

۱۶. محتوای مرتبط را از فید لینکدین خود به اشتراک بگذارید.

داشتن شبکه ای از اتصالات در لینکدین یک چیز است – به مراتب بهتر است که نقش فعالی در آن شبکه داشته باشید و در فیدهای لینکدین ارتباطات خود به گونه ای ظاهر شوید که برای آنها ارزش افزوده ایجاد کند.  به اشتراک گذاری محتوای مرتبط با شبکه شما یکی از در دسترس ترین راه های انجام این کار است.  می‌توانید با زیر نظر گرفتن فید لینکدین خود و به اشتراک گذاشتن محتوایی که واقعاً جالب به نظرتان می‌رسد، شروع کنید – و با دیدگاه شما همخوانی دارد.

۱۷. برای پست ها نظرات را اضافه کنید.

اشتراک گذاری عالی است – اما این فقط نقطه شروع است.  وقتی نظراتی را به اشتراک‌گذاری‌های خود اضافه می‌کنید، به خود اهمیت بیشتری در فید می‌دهید و شروع می‌کنید به بیانِ اینکه چرا فکر می‌کنید یک قطعه خاص از محتوا مهم است.  نظرات بیان شده به خوبی شما را قادر می سازد تا طیف وسیع تری از محتوا را به اشتراک بگذارید.
ممکن است شما با یک دیدگاه موافق نباشید، اما برای مثال، هنوز آن را جالب می‌دانید.
نظری که بتواند آن دیدگاه را بیان کند شروع به ایجاد یک عقیده و رهبری فکری جدید برای شما می کند.  همچنین به احتمال زیاد نظرات دیگری را جلب می کند که سپس صفحه شما را در لینکدین بالا می آورد.  وقتی نظر خود را می نویسید، این فکر را داشته باشید و مطمئن شوید که چیزی را می گویید که مردم از ارتباط با شما خوشحال شوند.

۱۸. اینفلوئنسرهای مرتبط را برای صنعت خود دنبال کنید.

دنبال کردن اینفلوئنسرهای مرتبط در لینکدین به شما کمک می کند تا طیف وسیعی از محتوای جالب را در فید خود قرار دهید؛ زمانی که فکر می کنید ارزشی را به صفحه ی شما اضافه میکند، می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. 
همچنین به صفحه ی لینکدین شما کمک می کند و علاقه شما را به کاری که انجام می دهید نشان می دهد.

۱۹. یک مدافع کارمند شوید.

  LinkedIn Elevate ، برای کمک به کسب‌وکارها برای راه‌اندازی و مدیریت برنامه‌های حمایت از کارکنان است–و بینش‌های جالبی در مورد تأثیر اشتراک‌گذاری کارمندان برای کسانی که این کار را انجام می‌دهند ایجاد می‌کند.  در واقع، ۸۶ درصد از حامیان کارمند می گویند که به اشتراک گذاری محتوا برای کسب و کار آنها تأثیر مثبتی بر شغل آنها داشته است.  اگر کسب‌ وکار شما از Elevate استفاده می‌کند، پس این یک راه عالی برای ایفای نقش فعال‌تر در انتشار محتوای برندتان است.  اگر اینطور نیست، باز هم ارزش دارد که با همکاران تماس بگیرید و بپرسید چه کسی محتوایی را تولید می کند که ارزش اشتراک گذاری در لینکدین را داشته باشد.

۲۰. محتوای طولانی را منتشر کنید – و از آن برای شروع گفتگو استفاده کنید.

هر چه بیشتر محتوا را به اشتراک بگذارید و در مورد آن نظر بدهید، تخصص و اعتبار فکری خود را در لینکدین بیشتر می کنید.  انتشار پست های طولانی گام بعدی طبیعی است.  یک نقطه شروع عالی، نظارت بر پاسخی است که به نظرات و اشتراک‌گذاری‌های خود دریافت می‌کنید.  آیا موضوعات و دیدگاه های خاصی وجود دارد که به نظر می رسد در شبکه شما طنین انداز باشد؟  آیا نظراتی وجود دارد که به اشتراک گذاشته اید و فکر می کنید می توانید آن را در یک پست گسترش دهید؟  تکامل دادن رهبری فکری شما به این روش، آن را واقعی و غیر ساختگی نگه می‌دارد – و شما را درگیر مسائلی می‌کند که ارتباطاتتان درباره آن صحبت می‌کنند.  برای شروع مکالمات جدید نیز برای پست های طولانی خود آماده باشید.  مراقب نظرات باشید و آماده پاسخگویی باشید.

برای اینکه پروفایل لینکدین شما بیشتر کار کند، نیازی نیست ساعت ها وقت شما را بگیرد.  سعی کنید با این ایده ها کار کنید  – و متوجه خواهید شد که می توانید به سرعت پیشرفت کنید، حتی اگر فقط بتوانید چند دقیقه را در یک استراحت ناهار یا عصرها اختصاص دهید. 
هنگامی که مزایای کامل پروفایل لینکدین خود را به کار گرفتید، شگفت زده خواهید شد که چه تفاوتی میتواند برای شما و کسب و کارتان ایجاد کند. 

گفت و گوی خودمانی مهرسا شرع الاسلام با امین عزیز که صفحه ای حرفه در لینکدین دارد، رو از دست ندید.

 

نویسنده: جین دیهان
مدیر ارشد بازاریابی محتوا در لینکدین

2 در مورد “چگونه با پروفایل لینکدین، برند شخصی خود را ارتقا دهیم؟”

 1. درود. خیلی ممنون از مطلب خوبتون.
  من منظور مورد سوم رو از اینکه تیتر اصلی خود را فراتر از یک عنوان شغلی قرار دهید، متوجه نشدم.
  میشه با یک مثال توضیح بدید؟

  1. کارشناس گپ بوک

   سلام حنانه عزیز، وقتت بخیر باشه، ممنون که همراه ما هستی.
   منظور این هستش که در اون بخش مثلا به جای اینکه فقط بنویسیم “دانشجو”، “مهندس “؛ مثلا بگیم “دانشجوی علاقه مند به یادگیری و تحقیق”، “مهندسی مکانیک سخت کوش و عاشق کار”…..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا