gapbook

چت GPT و آینده آموزش کسب و کار

میلیون ها کاربر با پتانسیل ها و محدودیت های چت جی پی تی (یک ربات چت کننده که توسط شرکت هوش مصنوعی Open AI طراحی شده است)، آشنا شده‌اند و از آن برای نوشتن ایمیل، کد، شعر و یا یک تحقیق کامل استفاده کرده اند. این ربات چت‌کننده اخیرا در آزمون MBA مدرسه وارتون نمره قبولی را کسب کرده که موجب تحسین و هشدار بیشتری گشته است.

چندین ناشر مجلات دانشگاهی، استفاده از چت جی پی تی را ممنوع اعلام کرده اند و اساتید دانشگاه برای مقابله با این ابزار، در حال تغییر امتحانات و تکالیف هستند. اما آیا چت جی پی تی یک اتفاق مهم برای تغییر مدارس کسب و کار از شکلی که قبلا میشناختیم هست؟

در حالی که بسیاری از ما از این که چقدر خروجی این ابزار می‌تواند طبیعی و چشمگیر باشد شگفت زده شده ایم، اما به این معنا نیست که برای هرکاری که می‌کنیم مفید است،  در اینجا به اصلی ترین پیامد هایی که برای تحقیق، آموزش و یادگیری پیدا کرده‌ایم، از زبان استادان بزرگ اشاره می‌کنیم.

 1. یک حریفِ تمرینی کارامد

-پانیش پورانام، استاد استراتژی:

به نظر من چت جی پی تی می‌تواند به عنوان یک ویرایشگر کاربردی و یک مترجم(که شامل زبان برنامه‌نویسی هم می‌شو)  عمل کند. اما من به آن به عنوان یک موتور جستجوگر یا منبعی برای علوم اعتماد ندارم. پاسخ‌هایی می‌دهد که نمی‌توانم به سادگی آن را تایید کنم مگر اینکه خلافش ثابت شود. با این حال، اگر بتوانم تایید کنم که نوشته معقول است یا کدی که ارائه داده است کار کند، می‌تواند کاربردی باشد. همچنین می‌تواند به عنوان یک حریف تمرینی کارامد در حین نوشتن عمل کند. حتی اشتباهاتی که انجام می‌دهد هم برای من کمک کننده است و می‌تواند بر روی یک تِم تغییرات زیادی انجام دهد. من از تعامل با آن توانستم ذهنم را در مورد موضوعات متنوعی باز کنم از موضوعی مانند هیئت مدیره گرفته تاقضیه فلسفیِ تیغ اوکام.

وقتی نوبت به تکالیف ساختار نیافته تر میرسد با سوالاتی که در آن نظر مخاطب به طور مفصل در مورد موضوعی پرسیده میشود و یک پاسخ بله یا خیر ندارد، از دانش آموزان میخواهم که پاسخ چت جی پی تی را به موضوعی که انتخاب کرده اند ارسال کنند و یک ضمیمه اضافه کنند و به من بگویند چگونه از آن استفاده کرده اند. برای فهم اینکه آنها از چت جی پی تی استفاده کرده‌اند، نمیتوانم کاراگاه بازی در بیاورم و آن ها باید یاد بگیرند که چگونه از این ابزار استفاده کنند ( البته اگر به دانش‌اموزان کوچک تر دبیرستانی میخواستم آموزش بدهم نظر متفاوتی داشتم.) من به آن ها میگویم که کمتر نگران این باشید که چت جی پی تی شما رو بیکار کند و بیشتر نگران این باشید که کارتان را به کسی بدهید که می‌تواند از این ابزار استفاده کند.

 1. فقط برای سوالات محدود خوب است

-پوشان دات، استاد اقتصاد

وقتی از چت جی پی تی یک امتحان اقتصاد خرد گرفتم، نمره ضعیفی گرفت. از بین ۲۰ سوال، موفق شد فقط به یک سوال ساده در باره حرکت اخیر اوپک پلاس پاسخ صحیح بدهد. تا امروز نتوانسته به طور قابل اعتماد مشتقاتی را دریافت کند، هیچ درک اساسی ندارد و فقط به صورت خودکار قادر به تکمیل جملات است. این بدین معناست که خوشبختانه فعلا میتوانم امتحانات کتاب باز بگیرم و شغلم در امان است. چت جی پی تی شبیه به استدلال اتاقِ چینی مطرح شده توسط جان سرل است. سرل خودش را در اتاقی تصور میکند و با استفاده از یک برنامه کامپیوتری به حروف چینی که از زیر در وارد می‌شوند، پاسخ می‌دهد. سرل اصلا از زبان چینی سر در نمی‌اورد اما با استفاده از برنامه برای دستکاری حروف و اعداد، او موفق شد پاسخ های مناسبی را به افراد خارج اتاق بفرستد. افراد خارج اتاق به اشتباه تصور کردند که سرل یک چینی زبان است و ازمون تورینگ را هم با موفقیت گذراند. اما قواعد نحوی که کلمات را دستکاری می‌کنند، هیچ درک واقعی از معنا آن ندارند. این همان ماهیت چت جی پی تی است.

به نظر چت جی پی تی باید ۳ هدف داشته باشد:  کمک کننده باشد،  حقیقت را بگوید  و  توهین آمیز نباشد. وقتی تلاش می‌کند که مفید و صادق باشد، ممکن است چیز هایی بگوید که توهین آمیز است. آیا برنامه یادگیری تقویتی Open AI از طریق بازخورد انسانی می‌تواند این مشکل را حل کند؟ مقابله با پاسخ های غیر کاربردی میتواند منجر به پاسخ های غلط شود، مقابله با پاسخ های غلط می‌تواند منجر به پاسخ های توهین امیز شود، و جلوگیری از پاسخ های توهین آمیز می‌تواند باعث جواب های غیرکاربردی شود Open AI باید روی این سه گانه غیر ممکن، کار کند.

 1. یک پیشرفت فزاینده ای از ربات siri

-فیبو ویبنز، استادیار استراتژی

با وجود همه تبلیغات، من مقدار کمی تحت تاثیر چت جی پی تی قرار گرفتم.در نگاه اول کاری که میتواند انجام دهد، قابل توجه است اما با بررسی دقیق تر، یک پیشرفت تدریجی از دستیاران مجازی مانند سیری است.‌در مواردی که هوش مصنوعی هم اکنون هم در آنها خوب است، مانند نوشتن جملات دستوری و ترجمه پیشرفت کرده است. اما در قسمت هایی که هوش مصنوعی هرگز در آن ها خوب نبوده است مانند نوشتن متون منسجم طولانی تر و ایجاد ایده های جدید، ضعیف است. همچنین پاسخ های طولانی و غیرقطعی میدهد و وقتی پاسخ ها قطعی است مانند بله یا خیر،  اغلب پاسخِ غلط می‌دهد.  به نظرم در حال حاضر برای استفاده در تحقیقات آماده نیست اما مهم ترین پیامد ممکن، سرقت ادبی هوش مصنوعی در تکالیف و تحقیقات دانش آموزان است زیرا چت جی پی تی می‌تواند متنی به ظاهر قابل قبول بنویسد. با این حال در برابر یک بررسی دقیق رد می‌شود و یک مسئله مهم این است که در تهیه منابع متون خود کارآمد نیست.

 1. پاسخ هایی کاملا متفاوت و احتمالا اشتباه به سوالاتی مشابه

-آنتون اس. اوچینیکوف، استاد علم طراحی

وقتی چت جی پی تی را برای امتحان درس قطعیت، داده ها و قضاوت( درس اصلی در MBA) به کار گرفتم، متوجه شدم که فقط قادر به پاسخ‌گویی به سوالات ساده ای است که به پاسخ هایی از نوع کتاب درسی نیاز دارند.. با این حال زمانی که سوالات سخت تر بودند و نیاز به درک مفهومی بیشتری داشتند، چت جی پی تی پاسخ های ظریفی را ارائه میداد اما کلیت موقعیت را از دست می‌داد و بنابراین به نتیجه گیری اشتباهی رسید.

برای یک سوال امتحانی در مورد احتمال برنده شدن در یک مسابقه دویدن، دقیقا سه بار از چت جی پی تی سوال کردم و سه پاسخ کاملا متفاوت و نتیجه گیری متفاوت دریافت کردم. هر سه پاسخ اشتباه بود. جالب اینجاست که چت جی پی تی یک اشتباه مقایسه ای مرتکب شد_ فرض بر این بود که مانند سایر ورزش ها، امتیاز بالاتر، امتیاز کمتر را شکست می‌دهد. در حالی که در یک مسابقه دویدن، برنده زمان کمتری دارد. همچنین یک اشتباه جبری  در محاسبه خود مرتکب شد که برای یک مدل کامپیوتری تعجب آور است.

شاید در امتحانات آینده به دانش آموزان راه حل های هوش مصنوعی بدهیم و از آنها بخواهیم اشتباهات را شناسایی و تصحیح کنند، به جای آنکه آن ها را وادار کنیم تا مسائل را از ابتدا حل کنند. راه دیگر می‌تواند این باشد که به دانش‌آموزان آموزش بدهند که چت جی پی تی چه زمانی پاسخ نادرست می‌دهد و آنها را وادار کنند تا درخواست ها و سوالات خود را دوباره بیان کنند تا پاسخ بهتری دریافت کنند.

 1. مکمل کاری است که انجام میدهیم، نه جایگزین آن

-ویکتوریا سونکو، استادیار استراتژی

برای کار های کدنویسی ساده، چت جی پی تی می‌تواند مراحل اولیه نوشتن و اشکال زدایی کد پایتون را سرعت بخشد. من اغلب از اعلان های ساده شروع می‌کنم و از آنجا کد را توسعه میدهم. خروجی هنوز نیاز به ویرایش دارد، اما مکمل مفیدی برای خواندن مستندات و بررسی توصیه های Stack Overflow است.

من همچنین از چت جی پی تی در کلاس برای کمک به دانش آموزان برای تفسیر و ویرایش کد استفاده می‌کنم. با این حال، از آنجایی که خروجی ممکن است گاهی اشتباه باشد، جایگزینی برای کاری که در کلاس انجام می‌دهیم نیس،  بلکه ابزاری مفید برای دانش آموزان است که می‌توانند صحت خروجی را مستقیما بررسی کنند. همچنین من‌ مشتاقانه منتظر برنامه های جدید ساخته شده بر روی GPT_3 هستم که ممکن است به ما در سرعت بخشیدن به بررسی سیستماتیک ادبیات و یافتن مقالات مرتبط کمک کند.

 1. برای ایجاد دیدگاه های جایگزین مفید است

-تئودور اوجنیو، استاد علم تصمیم گیری و مدیریت فناوری

چت جی پی تی می‌تواند برای فشرده سازی مفید باشد، مانند ارائه خلاصه مقالات، ایمیل ها و کتاب ها،  اما تنها درصورتی کاربردی است که بتوانیم با تفکر انتقادی، اطلاعات نادرست را از بین ببریم. همچنین می‌تواند برای ایجاد دیدگاه های جایگزین برای فهم چگونگی درک گروه های مختلف مردم از چیز هایی مثل توضیحات محصول، بیانیه های سیاسی یا اخبار کمک کند. به عنوان مثال می‌توانید از چت جی پی تی یک خلاصه بلندپروازانه، پر از تعریف و پر از عیب یا مختص به یک فرهنگ خاص از یک متن بخواهید و از آن به عنوان راهی برای کشف روش های جدید تفکر، طرح سوالات جدید و همچنین بهبود متن اصلی کمک بگیرید.

این پیامد هایی برای نظام آموزشی ما دار.  ممکن است به جای پاسخ دادن به سوالات، از دانش آموزان آینده خواسته شود که ۱۰ سوال برای هوش مصنوعی بنویسند و پاسخ های آن را بر اساس نسخه ها و دیدگاه های مختلف در خواست شده، ارزیابی کنند. از این نظر، هوش مصنوعی ممکن است به اندازه دستگاه چاپ برای آموزش ارزشمند باشد.  خلاقیت خارق العاده همین گوشه کنار است. سباستین ترون، دانشمند، کارافرین و بنیانگذار google x می‌گوید: ما حتی قادر به درک اینکه هوش مصنوعی چقدر خلاق خواهد شد، نیستیم. اگر تمام دانش و خلاقیت جهان را در یک بطری بگذارید، از آنچه از آن بیرون می‌آید شگفت زده خواهید شد.

با استفاده از چت جی پی تی برای تولید متون متعدد در مورد یک موضوع، می‌توان حجم متن نوشته شده توسط انسان را تشخیص داد تا تفاوت های احتمالی و شکاف های ممکن برای تحقیق شناسایی شود. این تواناییِ همکاری با هوش مصنوعی برای ایجاد محتوا، ایده‌ها و نوآوری‌های بهتر، اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.  در آینده، ما همچنین نیاز به توسعه فرآیندهای نوآورانه و قوی برای انسان‌ها داریم تا با ماشین‌ها کار کنند و بر هوش مصنوعی نظارت کنند تا مطمئن شویم آنچه که تولید می‌کند یا انجام می‌دهد ایمن و قابل اعتماد است.

 1. از نظر موارد دربرگیرنده محدود و در خروجی منحصر به فرد

-فلیپ ام. پارکر، استاد بازاریابی

در اینجا کمی وحشت وجود دارد که نسخه تکامل یافته چت جی پی تی، دانشگاهیان را بیکار کند. سوال این است که این ابزار در نهایت می‌تواند تحقیقات دانشگاهی را بنویسد که کیفیت بالاتر یا ماهیت متنوع تری نسبت به آنچه اکنون داریم داشته باشد؟ سیستم های جی پی تی از نظر دامنه محدود و در خروجی منحصر به فرد هستند اما مانند IBM Watson تبلیغات فقط بر روی نکات مثبت آن تمرکز می‌کنند.

در آینده، من معتقدم ژورنالهای الگوریتمی وجود خواهد داشت و مردم الگوریتمی را بررسی می‌کنند و هرچیزی را که تولید میکند یا نمیکند را می‌پذیرند. این الگوریتم ها برندهایی مانند Deep Blue، IBM Watson و Chat GPT خواهند بود و نویسنده همان فردی است که این الگوریتم ها را نوشته است. با ورود اطلاعات جدید، مقالات به طور خودکار تولید و اصلاح می‌شوند و اگر کمی جلوتر رویم در واقع کد، کد می‌نویسد بدین معنی که دیگر حتی به مهندسین هم نیازی نداریم. یا خودمان وارد بازی تولید این الگوریتم ها می‌شویم یا از آن استفاده می‌کنیم.

چت GPT و آینده آموزش کسب و کار

میلیون ها کاربر با پتانسیل ها و محدودیت های چت جی پی تی (یک ربات چت کننده که توسط شرکت هوش مصنوعی Open AI طراحی شده است)، آشنا شده‌اند و از آن برای نوشتن ایمیل، کد، شعر و یا یک تحقیق کامل استفاده کرده اند. این ربات چت‌کننده اخیرا در آزمون MBA مدرسه وارتون نمره قبولی را کسب کرده که موجب تحسین و هشدار بیشتری گشته است.

چندین ناشر مجلات دانشگاهی، استفاده از چت جی پی تی را ممنوع اعلام کرده اند و اساتید دانشگاه برای مقابله با این ابزار، در حال تغییر امتحانات و تکالیف هستند. اما آیا چت جی پی تی یک اتفاق مهم برای تغییر مدارس کسب و کار از شکلی که قبلا میشناختیم هست؟

در حالی که بسیاری از ما از این که چقدر خروجی این ابزار می‌تواند طبیعی و چشمگیر باشد شگفت زده شده ایم، اما به این معنا نیست که برای هرکاری که می‌کنیم مفید است،  در اینجا به اصلی ترین پیامد هایی که برای تحقیق، آموزش و یادگیری پیدا کرده‌ایم، از زبان استادان بزرگ اشاره می‌کنیم.

 1. یک حریفِ تمرینی کارامد

-پانیش پورانام، استاد استراتژی:

به نظر من چت جی پی تی می‌تواند به عنوان یک ویرایشگر کاربردی و یک مترجم(که شامل زبان برنامه‌نویسی هم می‌شو)  عمل کند. اما من به آن به عنوان یک موتور جستجوگر یا منبعی برای علوم اعتماد ندارم. پاسخ‌هایی می‌دهد که نمی‌توانم به سادگی آن را تایید کنم مگر اینکه خلافش ثابت شود. با این حال، اگر بتوانم تایید کنم که نوشته معقول است یا کدی که ارائه داده است کار کند، می‌تواند کاربردی باشد. همچنین می‌تواند به عنوان یک حریف تمرینی کارامد در حین نوشتن عمل کند. حتی اشتباهاتی که انجام می‌دهد هم برای من کمک کننده است و می‌تواند بر روی یک تِم تغییرات زیادی انجام دهد. من از تعامل با آن توانستم ذهنم را در مورد موضوعات متنوعی باز کنم از موضوعی مانند هیئت مدیره گرفته تاقضیه فلسفیِ تیغ اوکام.

وقتی نوبت به تکالیف ساختار نیافته تر میرسد با سوالاتی که در آن نظر مخاطب به طور مفصل در مورد موضوعی پرسیده میشود و یک پاسخ بله یا خیر ندارد، از دانش آموزان میخواهم که پاسخ چت جی پی تی را به موضوعی که انتخاب کرده اند ارسال کنند و یک ضمیمه اضافه کنند و به من بگویند چگونه از آن استفاده کرده اند. برای فهم اینکه آنها از چت جی پی تی استفاده کرده‌اند، نمیتوانم کاراگاه بازی در بیاورم و آن ها باید یاد بگیرند که چگونه از این ابزار استفاده کنند ( البته اگر به دانش‌اموزان کوچک تر دبیرستانی میخواستم آموزش بدهم نظر متفاوتی داشتم.) من به آن ها میگویم که کمتر نگران این باشید که چت جی پی تی شما رو بیکار کند و بیشتر نگران این باشید که کارتان را به کسی بدهید که می‌تواند از این ابزار استفاده کند.

 1. فقط برای سوالات محدود خوب است

-پوشان دات، استاد اقتصاد

وقتی از چت جی پی تی یک امتحان اقتصاد خرد گرفتم، نمره ضعیفی گرفت. از بین ۲۰ سوال، موفق شد فقط به یک سوال ساده در باره حرکت اخیر اوپک پلاس پاسخ صحیح بدهد. تا امروز نتوانسته به طور قابل اعتماد مشتقاتی را دریافت کند، هیچ درک اساسی ندارد و فقط به صورت خودکار قادر به تکمیل جملات است. این بدین معناست که خوشبختانه فعلا میتوانم امتحانات کتاب باز بگیرم و شغلم در امان است. چت جی پی تی شبیه به استدلال اتاقِ چینی مطرح شده توسط جان سرل است. سرل خودش را در اتاقی تصور میکند و با استفاده از یک برنامه کامپیوتری به حروف چینی که از زیر در وارد می‌شوند، پاسخ می‌دهد. سرل اصلا از زبان چینی سر در نمی‌اورد اما با استفاده از برنامه برای دستکاری حروف و اعداد، او موفق شد پاسخ های مناسبی را به افراد خارج اتاق بفرستد. افراد خارج اتاق به اشتباه تصور کردند که سرل یک چینی زبان است و ازمون تورینگ را هم با موفقیت گذراند. اما قواعد نحوی که کلمات را دستکاری می‌کنند، هیچ درک واقعی از معنا آن ندارند. این همان ماهیت چت جی پی تی است.

به نظر چت جی پی تی باید ۳ هدف داشته باشد:  کمک کننده باشد،  حقیقت را بگوید  و  توهین آمیز نباشد. وقتی تلاش می‌کند که مفید و صادق باشد، ممکن است چیز هایی بگوید که توهین آمیز است. آیا برنامه یادگیری تقویتی Open AI از طریق بازخورد انسانی می‌تواند این مشکل را حل کند؟ مقابله با پاسخ های غیر کاربردی میتواند منجر به پاسخ های غلط شود، مقابله با پاسخ های غلط می‌تواند منجر به پاسخ های توهین امیز شود، و جلوگیری از پاسخ های توهین آمیز می‌تواند باعث جواب های غیرکاربردی شود Open AI باید روی این سه گانه غیر ممکن، کار کند.

 1. یک پیشرفت فزاینده ای از ربات siri

-فیبو ویبنز، استادیار استراتژی

با وجود همه تبلیغات، من مقدار کمی تحت تاثیر چت جی پی تی قرار گرفتم.در نگاه اول کاری که میتواند انجام دهد، قابل توجه است اما با بررسی دقیق تر، یک پیشرفت تدریجی از دستیاران مجازی مانند سیری است.‌در مواردی که هوش مصنوعی هم اکنون هم در آنها خوب است، مانند نوشتن جملات دستوری و ترجمه پیشرفت کرده است. اما در قسمت هایی که هوش مصنوعی هرگز در آن ها خوب نبوده است مانند نوشتن متون منسجم طولانی تر و ایجاد ایده های جدید، ضعیف است. همچنین پاسخ های طولانی و غیرقطعی میدهد و وقتی پاسخ ها قطعی است مانند بله یا خیر،  اغلب پاسخِ غلط می‌دهد.  به نظرم در حال حاضر برای استفاده در تحقیقات آماده نیست اما مهم ترین پیامد ممکن، سرقت ادبی هوش مصنوعی در تکالیف و تحقیقات دانش آموزان است زیرا چت جی پی تی می‌تواند متنی به ظاهر قابل قبول بنویسد. با این حال در برابر یک بررسی دقیق رد می‌شود و یک مسئله مهم این است که در تهیه منابع متون خود کارآمد نیست.

 1. پاسخ هایی کاملا متفاوت و احتمالا اشتباه به سوالاتی مشابه

-آنتون اس. اوچینیکوف، استاد علم طراحی

وقتی چت جی پی تی را برای امتحان درس قطعیت، داده ها و قضاوت( درس اصلی در MBA) به کار گرفتم، متوجه شدم که فقط قادر به پاسخ‌گویی به سوالات ساده ای است که به پاسخ هایی از نوع کتاب درسی نیاز دارند.. با این حال زمانی که سوالات سخت تر بودند و نیاز به درک مفهومی بیشتری داشتند، چت جی پی تی پاسخ های ظریفی را ارائه میداد اما کلیت موقعیت را از دست می‌داد و بنابراین به نتیجه گیری اشتباهی رسید.

برای یک سوال امتحانی در مورد احتمال برنده شدن در یک مسابقه دویدن، دقیقا سه بار از چت جی پی تی سوال کردم و سه پاسخ کاملا متفاوت و نتیجه گیری متفاوت دریافت کردم. هر سه پاسخ اشتباه بود. جالب اینجاست که چت جی پی تی یک اشتباه مقایسه ای مرتکب شد_ فرض بر این بود که مانند سایر ورزش ها، امتیاز بالاتر، امتیاز کمتر را شکست می‌دهد. در حالی که در یک مسابقه دویدن، برنده زمان کمتری دارد. همچنین یک اشتباه جبری  در محاسبه خود مرتکب شد که برای یک مدل کامپیوتری تعجب آور است.

شاید در امتحانات آینده به دانش آموزان راه حل های هوش مصنوعی بدهیم و از آنها بخواهیم اشتباهات را شناسایی و تصحیح کنند، به جای آنکه آن ها را وادار کنیم تا مسائل را از ابتدا حل کنند. راه دیگر می‌تواند این باشد که به دانش‌آموزان آموزش بدهند که چت جی پی تی چه زمانی پاسخ نادرست می‌دهد و آنها را وادار کنند تا درخواست ها و سوالات خود را دوباره بیان کنند تا پاسخ بهتری دریافت کنند.

 1. مکمل کاری است که انجام میدهیم، نه جایگزین آن

-ویکتوریا سونکو، استادیار استراتژی

برای کار های کدنویسی ساده، چت جی پی تی می‌تواند مراحل اولیه نوشتن و اشکال زدایی کد پایتون را سرعت بخشد. من اغلب از اعلان های ساده شروع می‌کنم و از آنجا کد را توسعه میدهم. خروجی هنوز نیاز به ویرایش دارد، اما مکمل مفیدی برای خواندن مستندات و بررسی توصیه های Stack Overflow است.

من همچنین از چت جی پی تی در کلاس برای کمک به دانش آموزان برای تفسیر و ویرایش کد استفاده می‌کنم. با این حال، از آنجایی که خروجی ممکن است گاهی اشتباه باشد، جایگزینی برای کاری که در کلاس انجام می‌دهیم نیس،  بلکه ابزاری مفید برای دانش آموزان است که می‌توانند صحت خروجی را مستقیما بررسی کنند. همچنین من‌ مشتاقانه منتظر برنامه های جدید ساخته شده بر روی GPT_3 هستم که ممکن است به ما در سرعت بخشیدن به بررسی سیستماتیک ادبیات و یافتن مقالات مرتبط کمک کند.

 1. برای ایجاد دیدگاه های جایگزین مفید است

-تئودور اوجنیو، استاد علم تصمیم گیری و مدیریت فناوری

چت جی پی تی می‌تواند برای فشرده سازی مفید باشد، مانند ارائه خلاصه مقالات، ایمیل ها و کتاب ها،  اما تنها درصورتی کاربردی است که بتوانیم با تفکر انتقادی، اطلاعات نادرست را از بین ببریم. همچنین می‌تواند برای ایجاد دیدگاه های جایگزین برای فهم چگونگی درک گروه های مختلف مردم از چیز هایی مثل توضیحات محصول، بیانیه های سیاسی یا اخبار کمک کند. به عنوان مثال می‌توانید از چت جی پی تی یک خلاصه بلندپروازانه، پر از تعریف و پر از عیب یا مختص به یک فرهنگ خاص از یک متن بخواهید و از آن به عنوان راهی برای کشف روش های جدید تفکر، طرح سوالات جدید و همچنین بهبود متن اصلی کمک بگیرید.

این پیامد هایی برای نظام آموزشی ما دار.  ممکن است به جای پاسخ دادن به سوالات، از دانش آموزان آینده خواسته شود که ۱۰ سوال برای هوش مصنوعی بنویسند و پاسخ های آن را بر اساس نسخه ها و دیدگاه های مختلف در خواست شده، ارزیابی کنند. از این نظر، هوش مصنوعی ممکن است به اندازه دستگاه چاپ برای آموزش ارزشمند باشد.  خلاقیت خارق العاده همین گوشه کنار است. سباستین ترون، دانشمند، کارافرین و بنیانگذار google x می‌گوید: ما حتی قادر به درک اینکه هوش مصنوعی چقدر خلاق خواهد شد، نیستیم. اگر تمام دانش و خلاقیت جهان را در یک بطری بگذارید، از آنچه از آن بیرون می‌آید شگفت زده خواهید شد.

با استفاده از چت جی پی تی برای تولید متون متعدد در مورد یک موضوع، می‌توان حجم متن نوشته شده توسط انسان را تشخیص داد تا تفاوت های احتمالی و شکاف های ممکن برای تحقیق شناسایی شود. این تواناییِ همکاری با هوش مصنوعی برای ایجاد محتوا، ایده‌ها و نوآوری‌های بهتر، اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند.  در آینده، ما همچنین نیاز به توسعه فرآیندهای نوآورانه و قوی برای انسان‌ها داریم تا با ماشین‌ها کار کنند و بر هوش مصنوعی نظارت کنند تا مطمئن شویم آنچه که تولید می‌کند یا انجام می‌دهد ایمن و قابل اعتماد است.

 1. از نظر موارد دربرگیرنده محدود و در خروجی منحصر به فرد

-فلیپ ام. پارکر، استاد بازاریابی

در اینجا کمی وحشت وجود دارد که نسخه تکامل یافته چت جی پی تی، دانشگاهیان را بیکار کند. سوال این است که این ابزار در نهایت می‌تواند تحقیقات دانشگاهی را بنویسد که کیفیت بالاتر یا ماهیت متنوع تری نسبت به آنچه اکنون داریم داشته باشد؟ سیستم های جی پی تی از نظر دامنه محدود و در خروجی منحصر به فرد هستند اما مانند IBM Watson تبلیغات فقط بر روی نکات مثبت آن تمرکز می‌کنند.

در آینده، من معتقدم ژورنالهای الگوریتمی وجود خواهد داشت و مردم الگوریتمی را بررسی می‌کنند و هرچیزی را که تولید میکند یا نمیکند را می‌پذیرند. این الگوریتم ها برندهایی مانند Deep Blue، IBM Watson و Chat GPT خواهند بود و نویسنده همان فردی است که این الگوریتم ها را نوشته است. با ورود اطلاعات جدید، مقالات به طور خودکار تولید و اصلاح می‌شوند و اگر کمی جلوتر رویم در واقع کد، کد می‌نویسد بدین معنی که دیگر حتی به مهندسین هم نیازی نداریم. یا خودمان وارد بازی تولید این الگوریتم ها می‌شویم یا از آن استفاده می‌کنیم.

1 در مورد “چت GPT و آینده آموزش کسب و کار”

 1. مطلب جالبی بود دارن قابلیت و کاربردش رو بیشتر میکنن، چت GPT امکانات مفیدی داره، اگر استفاده نکردید توصیه میکنم این کار رو بکنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا